Deky pre novorodencov

Štandardný

Viete čo je najčastejší darček pre rodičov k narodeniu dieťatka? Vraj deka. Znie to logicky, je to niečo, čo využijete prvé mesiace, vlastne prvé roky života dieťatka. A je jedno, či používate kočík, alebo šatku či nosič na nosenie detí. Deky pre novorodencov sú dobrým pomocníkom aj doma.

deky pre novorodencov

Deky pre novorodencov patria do základnej výbavy pre každé bábätko.

Nie je deka ako deka.

To veľké množstvo rozmerov, farieb a hlavne čo je najpodstatnejšie, množstvo materiálov! Akú deku len vybrať? Ak je pre vás dôležitá farebnosť a krásne vzory, potom vás oslovia deky z dojčenského plyšu, respektíve z jeho zmesi. Dojčenský plyš je umelý chlpatý materiál, veľmi príjemný a jemný na dotyk. Dieťatko pekne zahreje, no je potrebné kontrolovať dieťatko, či mu nie je príliš teplo. Dojčenský plyš a ani iné polyesterové materiály nemajú termoregulačnú vlastnosť.Pokiaľ vás to ale ťahá k prírodným materiálom a dôležitá je pre vás funkčnosť, potom bude pre vás zaujímavé poobzerať sa po dekách z bavlny, biobavlny, vlny alebo merino vlny. Deky pre novorodencov z bavlny, resp. z organickej bavlny, sú použiteľné najmä v lete, keď stačí jemná vrstva prikrývky. Bavlna je jemná k detskej pokožke, je stálofarebná a nevyžaduje nijakú špeciálnu starostlivosť. Bavlnené deky majú zároveň dlhú životnosť, používali ich aj naše mamy. Pamätám si najmä krásne háčkované deky, ktoré zdobili nejeden kočík.

deky pre novorodencov

Prebaľovacia podložka na cesty aj bežný deň

Top materiály

Medzi top materiály sa určite radí vlna a merino vlna. Deky a aj všetky ostatné výrobky z tohto materiálu majú vynikajúce vlastnosti. Sú termoregulačné, teda v zime hrejú a v lete ochladzujú. Ak z nejakého dôvodu merino vlna navlhne(dieťatko sa preciká), tak stále hreje, nechladí. Je hypoalergénna, ohňuvzdorná a chráni pre UV žiarením. Čo ju predurčuje k použitiu v lete. Cena za merino deky je síce trošku vyššia ako za bežné deky pre novorodencov, no všetky tieto vlastnosti určite stoja za to. A verím, že ju využijete oveľa dlhšie, než len prvé mesiace života dieťatka.