Denné svietenie mení naše názory na bezpečnú jazdu

Štandardný

Po tom, čo v roku 2009 vstúpila do platnosti povinnosť celodenného a celoročného svietenia, nastali zmeny aj v dopyte po istom doplnkovom príslušenstve. Pre naše automobily sme začali hľadať také denné svietenie, ktoré znásobí viditeľnosť, no zároveň nie je nákladné na spotrebu energie.

denné svietenie
Denné svietenie zvyšuje bezpečie na cestách.

Posvieťme si na rôzne situácie

Sortiment sa rýchlo rozrástol a na trhu sa začali objavovať rôzne alternatívy. Čo je však najvýhodnejšie pre denné svietenie za tých najrôznejších podmienok? Máme tým na mysli napríklad zmenu počasia a zníženie či príliš veľa dopadajúceho svetla. Samozrejme, netreba zabúdať, že pri nevyhovujúcej viditeľnosti musíme mať zapnuté stretávacie svetlá, respektíve svetlá do hmly.

No načo nám denné svietenie, keď vonku priam páli slnko? Na tento problém narazíme už o pár mesiacov, tak poďme si ho teda rozmeniť na drobné! Jazda oproti slnku nás priam oslepuje, vodič je nepozorný, nedokáže sa sústrediť na cestu a signály od ostatných účastníkov premávky.

denné svietenie
Kvalitné denné svietenie je dôležité.

Mnohí znížia rýchlosť natoľko, že v snahe ochrániť sa, vyvolajú opačný efekt. Aby sme nemaľovali žiadnych čertov na stenu, predstavíme vám radšej kvalitné denné svietenie, ktoré si získalo už milióny záujemcov!

Vidieť a byť videní – dôležité počas každej jazdy!

Denné svietenie s LED technológiou disponuje funkciou automatického zapnutia, je vodotesné a maximálne využiteľné v exteriérovom prevedení. Predĺženie životnosti je jednoznačnejšie než u halogénových alebo xenónových modelov. Takéto denné svietenie je nielen ekonomicky výhodné, ale aj dizajnovo variabilné. Podľa možností vášho vozidla si ho „vyskladáte“ do rôznych tvarov. Diódy sú viditeľné z akéhokoľvek uhla, nad tým si určite nemusíte lámať hlavu. Nové denné svietenie by malo obsahovať aj kvalitnejšiu kabeláž, frézku a návod so schémou. Ak si však s montážou nebudete vedieť sami poradiť, určite vás radi privítajú v akomkoľvek dobrom servise!