Detské capačky pre prvé kroky

Štandardný

Svojim deťom chceme dopriať len to najlepšie a preto pre ne vyberáme tie najkvalitnejšie veci – či už ide o oblečenie, kočíky, hračky či dokonca jedlo. Ani oblečenie však nie je tak dôležité ako napríklad detská obuv. Pokiaľ ide o topánky, každé dieťa si zaslúži mať na nohách kvalitnú obuv, ktorá mu nebráni v zdravom vývoji. Už pri prvých krôčikoch robí mnoho rodičov tú chybu, že svojim deťom obúvajú pevné topánky často krát s malým podpätkom, ktoré sú ale pre začínajúcich chodcov úplne nevhodné. Ideálnou obuvou pre najmenších sú detské capačky. Tie detskej nohe poskytujú dostatok miesta a chôdza v nich je dokonale pohodlná, vďaka ich nízkej váhe.

detské capačky

Nôžka musí mať priestor na vývin

Detské capačky kľ udne aj o číslo väčšie

Detské capačky sa najčastejšie vyrábajú z pravej kože, no rovnako populárne sú aj capačky z látky, semišu či iných materiálov. Ponuka je skutočne pestrá – klasické členkové capačky, sandále či čižmičky zateplené napríklad ovčou vlnou navyše v mnohých farebných prevedeniach. Obrovskou výhodou capačiek je najmä to, že ich môžete kúpiť o jedno či dve čísla väčšie než vaše dieťa bežne nosí a aj tak mu budú na nohe perfektne sedieť. Detské capačky majú totiž okolo členku gumičku, vďaka ktorej capačky na nôžke bez problémov držia, dokonca aj v prípade, že sú o 2 cm dlhšie než topánky, ktoré bežne kupujete.

detské capačky

Capačky, ktoré dieťa zaujmú

Detské capačky – ako zmerať  nôžku?

Základná vec, ktorú musíte urobiť skôr než dieťaťu topánky kúpite, je meranie. Meranie by malo byť presné, aby sa nestalo, že budú vaše dieťa nové topánky tlačiť. Je to veľmi jednoduché a zaberie vám to len pár minút vášho času. Postavte dieťa na papier, ktorý ste položili na podlahu a dôkladne obkreslite celé chodidlo, vďaka čomu získate nielen dĺžku, ale aj šírku nôžky, ktorá je rovnako dôležitá. K dĺžke chodidla prirátajte potrebný nadmerok – ideálny je 1 – 1,2 cm, no detské capačky znesú aj spomínaný dvojcentimetrový nadmerok. Nezabudnite však zmerať obe nôžky a nadmerok pripočítavajte vždy k tej, ktorá je dlhšia.