Detské pančušky – jedny nikdy nestačia!

Štandardný

Našim deťom by sme zniesli aj modré z neba a vždy sa snažíme o to, aby im nič nechýbalo. Chceme pre ne jednoducho len to najlepšie a to nielen čo sa starostlivosti a stravy týka, ale aj topánok a oblečenia. Napríklad detské pančušky sú považované za úplný základ detského šatníka a to nielen toho dievčenského, ale aj chlapčenského. Jedny pritom nikdy nestačia! My maminy totiž dobre vieme, že ich svojim deťom musíme meniť aj niekoľkokrát denne, pretože sú buď mokré alebo špinavé či dokonca deravé. Zaobstarajte si teda hneď viacero kusov. Tenké na prechodné obdobie a hrubé zase do chladných zimných dní, no nezabúdajte na to, že detské pančušky by mali mať pestré farby a hlavne veselý motív, vďaka čomu si ich vaše deti okamžite zamilujú.

Detské pančušky

Tenšie pančušky pre malé parádnice.

Ako vybrať detské pančušky?

Zohnať kvalitné a pohodlné detské pančušky sa vám aj napriek bohatej ponuke niekedy môže zdať nemožné. Prečo? No hlavne preto, že drvivá väčšina pančušiek sa vyrába s prímesou syntetických materiálov, ktoré sú na jemnú detskú pokožku nie práve najšťastnejšou voľbou. Ideálna je bavlna s malým percentom elastanu, ktorý zaručí elasticitu pančušiek, rovnako ako aj neuveriteľne mäkké a jemné bambusové vlákno s antibakteriálnymi vlastnosťami. Pri kúpe si všímajte aj to, či sú detské pančušky dostatočne pružné a či nebudú vaše dieťa škriabať. A hlavne nezabudnite na správnu veľkosť, aby pančušky neboli príliš malé alebo naopak priveľké.

Detské pančušky

Alebo hrubšie, ktoré v chladnejšom počasí príjemne zahrejú.

Detské pančušky a starostlivosť o ne

Ako dobre vieme, detská pokožka je veľmi citlivá a náchylná na rôzne alergické reakcie, začervenania či vyrážky. Preto dbajte nielen na výber pančušiek, ale aj na ich pravidelnú starostlivosť. Nové detské pančušky vždy a za každých okolností musíte pred nosením vyprať. Nikdy pančušky neperte ručne, pretože tým nezničíte všetky baktérie, nehovoriac o špine. Práčka je na to, aby nám uľahčila náš život, tak prečo ju nevyužiť? Nemenej dôležitý je aj prací prostriedok a aj tu platí, že čím menšie je vaše dieťa, tým by mal byť k pokožke šetrnejší a jemnejší. Aviváž úplne vylúčte! Odmenou vám bude spokojné dieťa a hlavne nôžky, ktoré budú v teple a suchu.