Detské postele – aby dieťa spinkalo ako vo vatičke

Štandardný
Detské postele

Detské postele pre najmenších

Pri nákupe detskej výbavičky je okrem oblečenia, kočíka, vaničky a iných vecí, veľmi dôležité vybrať tú správnu detskú postieľku. Detské postele ovplyvňujú kvalitu spánku a zdravý vývin chrbtice dieťaťa, preto ich výberu treba venovať náležitú pozornosť.

Materiál detských postelí

Pri nákupe dbajte predovšetkým na kvalitu materiálu, z ktorého sú detské postele vyrobené a tiež treba dávať pozor, aby náter neobsahoval zdraviu škodlivé farby. Klasické drevené detské postele patria k tým najvhodnejším a najkvalitnejším aj vďaka pevnosti a stabilite.

Rošt do postele

Detská posteľ by mala mať nastaviteľný rošt aspoň v troch polohách, aby sa tak mohla postieľka prispôsobovať výške a tiež veku dieťaťa. To znamená, že kým je bábätko malé, rošt môže byť umiestnený v najvyššej pozícii, aby ste mali k bábätku lepší prístup a nemuseli sa veľmi zohýbať. Keď dieťatko podrastie a začne sedieť, je potrebné rošt umiestniť do nižšej polohy, ktorá je  približne v strede postieľky. Do najnižšej polohy umiestnime rošt, keď sa už dieťatko dokáže samé postaviť.

Detské postele

Detské postele spolu s roštom do postele

Aby bolo dieťatko v bezpečí

Medzery medzi jednotlivými drevenými priečkami musia byť bezpečné a všetky montážne prvky ako napr. skrutky by mali byť umiestnené a zakryté tak, aby k nim dieťa nemalo prístup. Ak majú detské postele otvárateľné bočnice, treba dbať na to, aby boli zaisťovacie mechanizmy naozaj kvalitné a dieťa ich nedokázalo samo odistiť.

Detské postele a matrace

Pri výbere matraca treba brať do úvahy, že bežné molitanové matrace sú vhodné len do určitej hmotnosti dieťaťa. Takýto matrac treba vymeniť hneď, ako si všimnete nejaké preležané miesta a nerovnosti. Pre najmenšie deti sú vhodnejšie pevnejšie matrace, ktoré sú odolné a neprehýbajú sa už pri malej záťaži. Na trhu sú napr. latexové, kokosové a antialergické matrace či matrace s letnou a zimnou stranou. Ak sa pri  kúpe matraca do detskej postele neviete rozhodnúť, je dobré nechať si poradiť priamo v predajni.

Ponuka detských postieľok je dnes naozaj pestrá stačí si len vybrať tú správnu pre vaše dieťatko. Určite však nenahrádzajte klasické detské postele vhodné na každodenné spanie cestovnou postieľkou.

Detské postele

Detská postel pre zdravý spánok