Detské sandálky hlavne mäkké a pohodlné

Štandardný

Rôzne vzory sandálov sú v lete a v niektorých klimatických oblastiach aj celoročnou obuvou pre všetky vekové kategórie. Počnúc starkými a končiac tými najmenšími. Možno pre niektorých rodičov  sa zdá byť ťažké nájsť pár, ktorý najlepšie zohľadní individuálne potreby ich dieťaťa. Detské sandálky sa vyrábajú a na náš trh dodávajú v mnohých rôznych prevedeniach. Môžu sa a je samozrejmé, že sa aj líšia nielen vzorom a použitými materiálmi, ale aj v tom akú podporu poskytujú nohám dieťaťa. Mäkké a pohodlné materiály by mali byť prioritou. Dokonca sa detské sandálky vyrábajú aj z pravej teľacej kože. Je to pružný a priedušný prírodný materiál, vďaka ktorému sú sandále mäkké a pohodlné.

Moderné detské sandálky v minimalistickom dizajne

Detské sandálky pre malé deti 

     Najmä pre batoľatá je dôležité, aby sandálky mali pevnú pätu a protišmykovou podrážkou z prírodnej gumy, Akákoľvek detská obuv musí dieťaťu na nohe dobre sedieť tak, aby dieťa malo zaručenú pevnú nohu a bezpečnú chôdzu  na všetkých typoch povrchov.  Je dôležité, aby sa deti mohli hrať, voľne sa pohybovať a baviť sa vo všetkej obuvi, ktorú im rodičia kúpia. To samozrejme platí aj pre detské sandálky, ktoré môže vaše dieťa nosiť každý deň počas leta bez toho, aby ho unavili alebo spôsobovali mu bolesť nôh. Pretože deti do dvoch rokov potrebujú väčšiu oporu a stabilitu, odporúčajú sa sandálky s uzavretou špičkou. Uzavretá špička poskytuje väčšiu ochranu prstov ako otvorená špička. Otvorené detské sandálky sú ideálne pre staršie deti, pretože uľahčujú pohyb a prsty na nohách majú viac vzduchu. Ak sa rozhodnete pre otvorenú detskú obuv, je dôležité dbať na remienky a či poskytujú dostatočnú stabilitu a oporu počas chôdze dieťaťa. 

Detské sandálky Jenna

Detské nožičky neustále rastú 

     Hlavne si treba dávať pozor, aby topánky neboli také malé, aby zo sandálov vytŕčali prstíky. Pre veľmi malé deti je tiež dôležité nekupovať príliš veľké sandále, pretože to môže brzdiť ich motorický vývoj. V sandáloch pre malé deti by ste nemali nechať viac ako 1 cm miesta na rast a pre staršie deti odporúčame 1 až 1,5 cm.