Detské topánky na spoločenské podujatia

Štandardný

S otváraním reštaurácii a – mnohokrát presunutých a pridružených – spoločenských akcií prichádza všetkým mamičkám a oteckom na um nová výzva. Takéto spoločenské a slávnostné udalosti si vyžadujú inú obuv ako každodenné tenisky alebo obuv na turistiku, či šport. Pre deti treba kúpiť spoločenské elegantné detské topánky. Aké topánky teda vybrať?

detské topánky
Na spoločenské podujatia vyberte elegantnejšie topánky

Sú elegantné detské topánky naozaj potrebné?

Rozmýšľate, že dieťaťu na oslavu obujete športové tenisky? Športové detské topánky majú predovšetkým funkčnú úlohu. Ak plánujete s dieťaťom chodiť na výlety, určite siahnite po nich. Ak si dieťa už vie zaviazať šnúrky, siahnite po topánkach so šnurovaním. Pre škôlkarské deti, ktoré to ešte nevedia, odporúčame vybrať tie so zapínaním na suchý zips. Pri športových topánkach alebo teniskách siahnite po farebných dizajnoch, s ktorými vaše deti v triede alebo na ihrisku naozaj vyniknú.

Na spoločenské podujatia ako sú svadby, oslavy a krstiny však radšej siahnite po elegantných topánkach. Pri nich zas odporúčame prejsť k tradičnej čiernej, modrej alebo hnedej farbe. Samozrejme, ide predovšetkým o tradičné dievčenské balerínky a chlapčenské mokasíny.

Ako zladiť chlapcov a ako dievčatá?

Chlapčenské mokasíny alebo iná spoločenská obuv sa bude hodiť na každú formálnejšiu príležitosť v kombinácii s košeľou a elegantnými nohavicami, či džínsami so sakom, alebo rovno k obleku. Chlapcovi ich môžete obuť aj keď pôjde do školy v klasickom outfite v košeli alebo jednofarebnom tričku. U dievčat zas outfit s balerínkami zaboduje v kombinácii so sukňou.

detské topánky
Kožené topánky sa prispôsobujú tvaru nožičky

Z čoho sú detské topánky vyrobené?

Zatiaľ čo sú pánske dospelácke topánky vyrobené prevažne z kože, spoločenské detské topánky sú vyrobené väčšinou zo syntetických alebo textilných materiálov. Niekedy však natrafíte aj na kožené detské topánky. Topánky vyrobené z prírodnej kože (vrátane podšívky) zabezpečujú lepšiu priedušnosť a časom sa prispôsobujú tvaru nohy. Navyše, tento materiál zvyšuje odolnosť a úžitkové vlastnosti obuvi predovšetkým pri daždivom a vlhkom počasí a zjednodušuje ošetrovanie a čistenie obuvi.

Pri kúpe akejkoľvek detskej obuvi si však buďte tak istý svojim výberom, že ste pre pohodlie, bezpečnosť a zdravý vývoj nôžky Vášho dieťatka urobili správny krok.