Detské zimné topánky – aby boli nohy v suchu

Štandardný

Najchladnejším obdobím v roku je zima – to vedia aj malé deti. Už v materskej škole ich učíme, že keď padá sneh a vonku mrzne, je dôležité poriadne sa obliecť, aby neprechladli. Čo to ale znamená “poriadne”? Pre deti príliš abstraktný pojem na to, aby vedeli odhadnúť vrstvy oblečenia či zateplenie topánok. Na to sme tu my, dospelí. Správne detské zimné topánky je mimoriadne dôležitá časť odevu pre vaše deti počas chladných mesiacov. Nepodceňujte jej výber. Zdravie a pohodlie je to najdôležitejšie, čo môžete svojej rodine zabezpečiť. 

 

Suché detské nôžky sú to najdôležitejšie.

Ktorá zimná obuv je tá správna? 

Zimná obuv v dnešnej dobe musí spĺňať mnoho potrebných vlastností. Dôvodom je aj fakt, že zima už nie je to čo bývala. Zatiaľ čo my sme boli zvyknutí na niekoľko zasnežených mesiacov v roku, dnes už je všetkému inak. Jeseň sa prelína so zimou tak veľmi, že sa niekedy ani nenazdáme, a už nám opäť vychádza jarné slnko. Na druhej strane nás vie po mimoriadne vysokej teplote prekvapiť snehová nádielka, ktorá ale dlho nevydrží, a preto musí byť zimná obuv pripravená na všetko. Nie je totiž úplne mysliteľné, mať pre svoje deti doma pripravených 10 párov topánok určených na konkrétne počasie vrtkavej zimy. Našťastie existujú topánky, ktoré sa vedia prispôsobiť nielen nôžkam vašich detí, ale aj okolitým podmienkam v exteriéri. 

Vyberte pre vaše deti kvalitné a spoľahlivé topánky na zimu.

Detské zimné topánky do snehu i do vody

Globálne otepľovanie je nepopierateľný jav, ktorý nám so zimou narobí zimnú šarapatu. Svoje o tom vie aj zimná obuv, ktorá musí byť omnoho flexibilnejšia ako kedysi. Preto, ak budete vyberať tie správne topánky či už pre seba alebo svoje deti, myslite na to, že sneh nie je jediný jav, s ktorým sa musia poriadne boty popasovať. Roztopený sneh môže byť omnoho väčší problém, pretože má tendenciu do topánok zatekať. Pri výbere správnej obuvi na zimu preto zohľadňujte nielen ich primárnu nepremokavosť a vnútorné zateplenie, ale tiež poriadne tesnenie, ktoré udrží nôžky v suchu vždy a všade. Nie je nič horšie, ako mokré ponožky v januári.