Digestor a jeho zaujímavé tvary

Štandardný

Digestor je veľmi užitočný pomocník v kuchyni – odsáva pary, redukuje nepríjemné pachy vznikajúce pri varení a mastnotu. Môže fungovať tiež ako dekorácia, ale rozhodne to nie je jeho základná funkcia. Pokiaľ máte kuchyňu v modernom štýle, žiada si to aj moderný digestor. A to by nemal byť v dnešnej dobe žiaden problém. Výrobcovia a priemyselný návrhári si dávajú záležať na tom, aby ich vizuálne spektrum bolo naozaj široké. Môžete si vybrať digestory v tvare písmen či valca, alebo odsávače pár, ktoré vyzerajú ako by boli vyrobené z keramiky. Na výber sú chrómové aj farebné digestory a tak ďalej. Ponuka je naozaj pestrá, stačí si z nej vybrať ten správny kus.

digestor
Digestor ponúka štýlové prevedenia a tvary

Digestor je čoraz viac smart

Priekopníkmi moderných technológií v oblasti odsávacej kuchynskej techniky boli určite modely digestorov so vstavaným displejom, ktoré ukazujú napríklad čas a intenzitu odsávania. Ak by sme sa však bavili o elektronike ako takej, potom možno nájsť aj kúsky, ktoré v sebe majú zabudovanú napríklad meteostanicu so všetkým indexovaním a zoznamom bio hodnôt. Taktiež si už dnes viete spárovať digestor s mobilným telefónom či tabletom. Momentálne sú ale vcelku „IN“ aj digestory v retro štýle, takže si môžete zaobstarať napríklad aj digestor v prevedení retro nástenných hodín.

digestor
Funkciami „nadupaný“ digestor Tesla

Správna údržba je dôležitá

Odsávač pár je samozrejme potrebné pravidelne udržiavať. Tu si je potrebné uvedomiť, že nestačí očistiť iba nerezový povrch, ale je potrebné udržiavať aj filtre vo vnútri. Na tie sa zachytáva mastnota, prach, ale aj čiastočky jedla a po čase by sa filtre mohli stať nepriechodnými. Znamenalo by to zbytočné zvýšenie výkonu a po čase by mohlo dôjsť až k spáleniu motora. Preto sa odporúča filtre čistiť (stačí opláchnuť použitím vhodného čistiaceho prostriedku) a v prípade, že je už veľmi znečistený tak radšej vymeniť. Ak všetko dodržíte, potom sa nemusíte báť, že by vám digestor nefungoval po dlhé roky.