Každoročná dovolenka Slovákov – Chorvátsko last minute

Štandardný

Viacerí Slováci poznajú Chorvátsko lepšie než samotné Slovensko. Je to obľúbená dovolenková destinácia, pretože ponúka veľa možností a zaručuje zakaždým blízku vzdialenosť a pomerne lacnú dovolenku. Keďže je celkom blízko, mnohí cestujú do Chorvátska na vlastnú päsť. Napriek tomu však cestovné kancelárie stále ponúkajú rôzne skupinové zájazdy a Chorvátsko last minute.

Chorvátsko last minute

Chorvátsko last minute je relax.

Chorvátsko last minute podľa seba

Chorvátsko last minute, alebo na poslednú chvíľu, sa ničím okrem ceny nelíši od klasickej dovolenky v tejto krajine. Pokiaľ necestujete s deťmi, v podstate vám postačí akási príručná batožina a pár dní voľna. Rozhodnutie cestovať do Chorvátska last minute môžete ponechať na spontánne. Chorvátsko vás ničím neprekvapí. Môžete sa spoľahnúť na skvelé jedlo a chutné víno, cestovanie po ostrovoch, pláž, či prechádzky historickými časťami miest. Na ubytovanie môžete využiť hotely, hostely, kempy, súkromné ubytovacie zariadenia či vidiecke ubytovanie. Nájdete tam tiché aj rušné miesta, turistiku aj relax, historické aj moderné, môžete vsadiť na adrenalín či zaručenú klasiku. Čoraz častejšie z roka na rok sa niektoré chorvátske ostrovy prirovnávajú aj Ibize, svojimi hudobnými festivalmi a celonočnými párty. Chorváti sú pohostinní a priateľskí ľudia a stačí, že sa s nimi dáte do reči a hneď sú schopní vás pozvať domov a pohostiť vás domácim jedlom. Na svoje si prídu milovníci vína, rôznych druhov syra a olív.

Chorvátsko last minute

Vysoký štandard, dobré ceny. To je Chorvátsko last minute.

Kedy cestovať s cestovkou

Ak ste v Chorvátsku ešte neboli, odporúčam pre prvú návštevu Chorvátsko last minute prostredníctvom cestovnej kancelárie. Zabezpečí vám to bezstarostnú lacnú dovolenku a ukáže vám to jemný odvar toho všetkého, čo pri vašej vlastnej zorganizovanej dovolenke v Chorvátsku môžete zažiť a vyskúšať. Skupinové zájazdy sú najlepšie pri spoznávaní histórie chorvátskych miest. Súčasťou zájazdu totiž sú aj rôzne prednášky s turistickým sprievodcom, ktorý vás zavedie aj na miesta, ktoré by ste v mapách darmo hľadali. Poukáže na najpodstatnejšie miesta ako aj tie, ktorým sa máte radšej vyhýbať.