Dovolenka Dubaj

Štandardný
Dovolenka Dubaj

Dovolenkové mesto Dubaj

Mesto Dubaj je najväčšie a najľudnatejšie v Spojených Arabských Emirátoch. Hlavou tohto emirátu je šejk Mohamed Bin Rashid Al Maktoum, ktorý je zároveň premiérom SAE a jeho rod vládne v emiráte už od roku 1830. Táto krajina zbohatla na predaji ropy a momentálne má jednu z najrozvinutejších ekonomík na svete. Dovolenka Dubaj vám ponúka neuveriteľné množstvo pamiatok.

Niečo z histórie

Prvá zmienka o Dubaji pochádza z roku 1095, no s najväčšou pravdepodobnosťou bolo mesto osídlene už predtým. Vďaka jeho polohe, spájajúcej východ zo západom, sa tu nachádzali mnohé obchodné centrá. Neskôr sa v Dubaji rozbehol lovenie a obchod s perlami, čo popísal benátsky obchodník Gasparo Balbi. Obchod s perlami zažil chudobné obdobie počas Prvej svetovej vojny a neskôr počas Veľkej hospodárskej krízy. Po Druhej svetovej vojne však Dubaj nabral novú tvár. Objavením ložísk ropy a pripojením ku Kataru si zaistil veľký rozmach a v rokoch 1968 až 1975 narástol počet obyvateľov o 300%. Po roku 2000 sa stal Dubaj najrýchlejšie rastúcim mestom na svete a symbolom mesta sa stal hotel Burj al-Arab v tvare plachetnice, postavený šejkom Rashidom.

Dovolenka Dubaj

Dovolenka Dubaj – spoznávanie histórie

Dovolenka Dubaj a miesta, ktoré by ste mali navštíviť

Okrem spomínaného hotela Burj al-Arab, ktorý je najluxusnejší hotel na svete, tu môžete vidieť a navštíviť napríklad najvyššiu budovu sveta Burj Khalifa s úžasným výhľadom na celý Dubaj. Deira Gold Souq je svetoznáme trhovisko, atraktívne pre kupujúcich z celého sveta.

Nezabudnuteľná je prechádzka drevenými arkádami obklopenými neskutočným množstvom zlata – nájdete tu akýkoľvek šperk. Medzi najzaujímavejšie patria bohato zdobené indické a arabské vzory. Najlepšie miesto na ochladenie je Wild Wadi Waterpark. Populárny vodný park je atrakciou pre všetkých. Trhákom pre odvážnejších sú umelé vlny flowriders, alebo najvyššia a najrýchlejšia šmykľavka Jumeirah Sceirah. Mešita Jumeirah, honosná stavba (vyzerá ohromujúco hlavne v noci) sa dá navštíviť len so sprievodcom. Napriek tomu, by nemala chýbať na vašom zozname pamiatok. Na návštevu je potrebná rezervácia  a vhodné oblečenie. Múzeum Dubai sídli v pevnosti z 18. storočia, v asi najstaršej budove v meste. Zbierka exponátov je rozsiahla, od plachetníc, po zakrivené nože – kindžaly. Výstavy sú interaktívne a multimediálne, titulky sú aj v angličtine.