Dovolenka Egypt – viac ako len pyramídy

Štandardný

Egypt je krajina s tajomnou históriou, ktorá opisuje život slávnych faraónov, pyramíd a dávnych božstiev na zlatom piesku, ktorého život prebúdza rieka Níl. Aj vďaka tomu patrí dovolenka Egypt medzi jedny z tých najvyhľadávanejších cez letnú sezónu aj mimo nej.

Egypt – krajina protikladov

dovolenka Egypt

Dovolenka Egypt – najväčším lákadlom bývajú zväčša pyramídy v Gíze

Egypt je krajina plná extrémov. Nájdete tu prekvitajúce dovolenkové rezorty s množstvom zelene, priezračných vôd a krásnych pláží plných spokojných turistov. Rovnako tu nájdete aj suché, vyprahnuté púšte bez života. Práve tieto púšte však strážia nevyčísliteľné bohatstvo historických pamiatok. Dovolenka Egypt jednoznačne láka na výlet k pyramídam v Gíze či k Sfinge. Bohatstvo Egypta sa však nájdete aj v stredovekom jadre Káhiry, ktorá je najväčším mestom arabského sveta. Veľkou atrakciou je aj Abu Simbel, chrámy ktoré nechal postaviť faraón Ramesses II. Navštíviť sa oplatí aj chrámový komplex Karnak, ktorý ľudia Egypta stavali viac ako 2000 rokov pre božstvá starého národa. Údolie kráľov, pohrebisko faraónov, ktoré sa nachádza neďaleko starovekých Téb, vás uvedie do tajomných príbehov posledných pútí významných vládcov Egypta. Na tieto skvelé miesta sa dostanete cez mnohé fakultatívne zájazdy, ktoré ponúka každá dobrá cestovná kancelária.

Oddychová dovolenka Egypt

dovolenka egypt

Počas dovolenky v Egypte si môžete do sýtosti vychutnať aj potápanie či iné športy

Medzi najlepšie letoviská Egypta patrí Hurgada. Leží na pobreží Červeného mora a vďaka čistej vode a koralovým útesom je rajom pre potápačov. Okrem potápania si tiež môžete vychutnať relax na viac ako šestnástich kilometroch pláží obklopených luxusnými hotelmi, reštauráciami a barmi. Dovolenka Egypt môže byť pre vás synonymom športovej dovolenky kvôli možnosti surfingu, kitesurfingu a windsurfingu na krásnom mieste Megawish-Club. Taktiež golfisti si prídu na svoje v top strediskách od renomovaných architektov, len pár kilometrov od historických pamiatok. Skvelým pomerom ceny a kvality vás však poteší aj rezort Makadi Bay, Safaga, Soma Bay, Taba alebo El Gouna.  Tieto rezorty sú ako stvorené pre rodinnú dovolenku. Nájdete tu rôzne akvapartky, delfinária s rôznymi  predstaveniami, zábavné parky a podobne.