Dovolenka Maledivy je luxus dostupný i pre našinca

Štandardný

Maldivy sú pre mnohých z nás stále veľkou neznámou. Dokonca až takou, že nedokážeme častokrát ani len toto súostrovie správne pomenovať. Je možné, že sa občas stretnete aj s divnotvarmi ako sú napríklad Malé Divy. Ale je to spôsobené tým, že pre dovolenkujúceho Slováka ide o exotiku, ktorú si málokedy dopraje. Maldivy sa nachádzajú na západ od Indického polostrova a tvorí ich približne 1100 ostrovov, z ktorých je obývaných len niečo okolo 220. To je zárukou toho, že ak máte radi relax a pokoj, nie je nič jednoduchšie, ako sa sem vybrať a stráviť týždeň i viac na jednom z neobývaných ostrovov. Súostrovie je svetoznáme pre svoj bohatý podmorský život, ktorého dominantou sú korálové atoly. Čistejšiu vodu a pláže nenájdete nikde na svete. Aj preto je dovolenka Maledivy nezabudnuteľnou a stojí za každý jeden minutý cent.

Maledivy

Dokonalý relax a pohoda.

Dovolenka Maledivy – alkohol radšej nechajte doma

O Maldivách by ste pred vycestovaním mali vedieť, že sa jedná o moslimskú krajinu. Z toho dôvodu, ak si na dovolenke radi vypijete, budete si musieť zájsť chuť, pretože alkohol je tu prísne zakázaný. Preto viac než na divoké party je dovolenka Maledivy stavaná na relax a vychutnanie si mora a jeho krás. K tomu Maldivy predurčujú aj celoročné teploty, ktoré sa pohybujú v rozmedzí 24-31 stupňov. Počasie je stálé a slnečné. Pokiaľ rozmýšľate o financiách a cenách za takúto dovolenku, pri správnom šetrení si ju môže dovoliť aj priemerne zarábajúci našinec. Nebývalo tomu tak vždy. Maldivy sa považovali za pozemský raj pre vyvolených milionárov. Tieto pomery sa zmenili a bola by škoda túto možnosť nevyužiť.

Maledivy

Vychutnať si krásy Malediv môžete aj vy.

Na vlastnú päsť, alebo s cestovkou?

V dnešných časoch internetu je trendom zháňať letenky za akciové ceny. Tu platí, že čím ďalej letíte, tým viac ušetríte. Prináša to však so sebou aj neduhy v podobe skorých neplánovaných odchodov počas zimných mesiacov, a to si každý kvôli práci nemôže dovoliť. Pohodlnejšou voľbou, ktorú si každý môže naplánovať, je využitie služieb cestovných kancelárií, ktoré Maldivy pravidelne zaraďujú do svojho ponukového portfólia. Je na vás, ktorá voľba vám viac vyhovuje.