Dovolenka pri mori alebo v horách

Štandardný

Ľudia sa líšia a podľa toho aj ich záujmy a preferencie. Dovolenka nie je výnimkou, ba naopak tu je ten rozdiel badať okamžite. Letné dovolenky v prímorských letoviskách sú tým pravým relaxom pre prepracovaných ľudí, ktorí chcú mať na chvíľu pokoj a užívať si ničnerobenie za zvuku malých vĺn. V prípade letných dovoleniek sú typické aj poznávacie zájazdy do okolia destinácie. Počas teplých večerov sú populárne miestne diskotéky, kde si na svoje prídu nielen mladšie, ale aj staršie ročníky. Prímorské destinácie sa vyznačujú lokálnymi gastro špecialitami, ktoré sa skladajú najmä z miestnych rýb, ktoré sú zárukou čerstvého jedla.

dovolenka

Dovolenka by mala byť miestom pre načerpanie novej energie

Dovolenka nemusí byť len pri mori

Hoci dovolenka pre väčšinu znamená najmä relax a sladký oddych, existujú aj typy, ktoré uprednostňujú horské slnko a pohyb na čerstvom vzduchu. Takýto turista nemá rád obrovské teploty, ale naopak hľadá únik pred horúčavami. Hiking je ideálna činnosť, vďaka ktorej turista spoznáva okolité vrchy a odmenou mu je výhľad na nádhernú prírodu. Takáto činnosť vie byť aj poriadne fyzicky vyčerpávajúca. Ale pre pohyb platí, že sa jedná o najlepší spôsob, ako si vyvetrať hlavu a prísť na nové myšlienky. Niekedy si ani nemusíte vyberať a dovolenku pri mori si môžete spojiť s poriadnou turistikou v horách.

dovolenka

Aj pre takéto pohľady sa dovolenka oplatí

Kombinácia, ktorá vyhovuje

Pokiaľ obľubujete hiking, teda turistiku na horách, a zároveň by ste si radi oddýchli pri osviežujúcom drinku na pláži, existuje mnoho destinácií, na ktoré môžete zavítať. Medzi také patrí aj Taliansko, ktoré vďaka svojej polohe ponúka vhodné podmienky na kúpanie sa v mori, aj v jazerách. Na jeho severe sa nachádza najväčšie pohorie Európy, Alpy. Práve geografická univerzálnosť robí z Talianska destináciu, ktorá sa teší príchodu miliónom turistov z celého sveta. Kombinácia dovolenky pri mori a v horách je ideálnym riešením pre každého, kto nemá rád rutinu a chce zažiť z danej krajiny čo najviac. Zažite to aj vy.