Dovolenka s deťmi nás učí trpezlivosti

Štandardný

Cestovať niekam s našimi deťmi, najmä s tými mladšími, môže byť pre mnohých občas aj dosť odstrašujúce. Nikdy nevieme, ako sa budú deti správať v im neznám prostredí. Nielen niekde vonku v horách, na pláži, ale aj v akomkoľvek dopravnom prostriedku, počas návštevy nejakého hradu či prírodnej rezervácie  Okrem toho sa musíte „potrápiť“ aj s výberom potrebných a nutných vecí pre vaše ratolesti. Plienky, „kojenecké“ aj iné fľaše, drobné hračky a mnoho iných detských záležitostí je nutné pribaliť do našej rodinnej cestovnej batožiny. Dovolenka s deťmi, ale nie je čoho by ste sa mali obávať.

dovolenka s deťmi

Dovolenka s deťmi býva radostná.

Spoločné cestovanie je o prispôsobivosti

Dôvodov, prečo by sme sa mali rozhodnúť pre dovolenku s deťmi, je samozrejme mnoho. Cestovanie obecne prináša nielen rodičom, ale aj ich deťom nové zážitky, pocity a aj informácie. Rodičia sa učia spoločne s deťmi prispôsobovať sa videnému a zažívanému počas danej chvíle. Dovolenka s deťmi a pestrosť vnemov spojená s cestovaním dáva deťom aj možnosť zažiť si svet len pre seba. Cestovanie nemusí byť a nie je len o pobyte na pláži, vodných športoch či opaľovaní sa. Môže prispieť aj k prehĺbeniu našich znalostí o histórii, geografii či architektúre.

dovolenka s deťmi

Dovolenka s deťmi nemusí byť stresujúca.

Dieťa ako aktívny spolutvorca

Dovolenka s deťmi a výlety s ňou spojené, môžu byť pre deti zaujímavejšie, keď sa začnú sami zapájať, vyjadrovať a klásť otázky. Kde je vlastne tá naša ďalšia destinácia na mape? Aká úžasná budova – môžeme sa pozrieť dovnútra? Kto ju navrhol alebo prečo bol postavený tento hrad práve na tomto mieste? Učenie sa a spoznávanie súvislostí, aj nás dospelých, sa ľahko stáva súčasťou nášho cestovania a aj životného štýlu. Vidia deti v triede hory, stromy, listy, kvety, červy alebo muzeálne exponáty? Cítia vône, môžu sa aj niečoho dotknúť, ovoňať? Deti sa učia efektívnejšie aj vtedy, keď sú schopné používať svojich päť zmyslov.  Dovolenka s deťmi nás jednoducho ako rodinu zbližuje a približuje k prírode, ktorej sme súčasťou.