Dovolenka Thajsko

Štandardný

Thajsko, nazývané aj Siam, je štát v juhovýchodnej Ázii. Rozprestiera sa na Malajskom polostrove a na polostrove Zadná India. Hlavné mesto Thajska je Bangkok. Thajsko má rozlohu  513 115 km² a  je to konštitučná monarchia s úradným jazykom thajčinou. Prevládajúce náboženstvo v Thajsku je  budhizmus. Toto sú len základné informácie o krajine, no ostatné vás možno presvedčia, že dovolenka Thajsko stojí za všetky drobné.

Dovolenka Thajsko

Dovolenka Thajsko – Hlavné Mesto Bangkok

Prečo práve dovolenka Thajsko?

Thajsko je tá pravá krajina na strávenie vašej vysnívanej dovolenky.  Dovolenka Thajsko – každý tu nájde to, čo ho zaujíma – priaznivci historických pamiatok a nedotknutej prírody, vyznávači nočného života a zábavy, labužníci aj milovníci netradičných jedál. Je to krajina kontrastov, kde nájdete horské kmene na severe krajiny, rybárske komunity na juhu, starobylé paláce, budhistické pamiatky aj nádherné  tropické ostrovy s plážami s bielym pieskom a priezračným morom. Dovolenka Thajsko (krajina nazývaná aj “krajina úsmevov”) vás všade bude sprevádzať s priateľskými a prívetivými ľuďmi. Je to vplyvom budhizmu i tradície, kde značnú úlohu hrá tolerancia a bezstarostný prístup k životu.

Nenechajte si ujsť

Na dovolenke v Thajsku by ste určite mali navštíviť kultúrne pamiatky ako Veľký alebo tiež Kráľovský palác v Bangkoku. V blízkosti neho je aj jeden z najstarších chrámov  v Thajsku, chrám Wat Pho, v ktorom sa nachádza 46 metrov dlhá socha ležiaceho Budhu.

V Thajsku si tiež môžete užiť potápanie pri nádherných koralových útesoch, jazdu na slonoch v sloňom parku, pozorovanie zvierat v safari, nádherné pláže a  kúpanie v  mori, thajské trhy, nakupovanie a návštevu barov, hadej farmy i vynikajúce thajské masáže.

Thajská kuchyňa

Exotická dovolenka v Thajsku vás iste osloví aj vynikajúcou  thajskou  kuchyňou, ktorá je preslávená predovšetkým svojou ostrou a korenistou chuťou. Tradičným thajským pokrmom je ryža. Obľúbené je bravčové mäso, hydina, rybie mäso a ďalšie plody mora. Najpoužívanejšou koreninou je  čili, karí korenie a cesnak. Používa sa tiež kokosové mlieko, arašidy, limetky, zázvor a veľa druhov čerstvých byliniek. Smäd môžete zahnať čerstvým ovocným džúsom, kokosovým mliekom, miestnou kávou, whisky alebo thajským pivom. Na dovolenke v Thajsku nezabudnite ochutnať durian, ktorý obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálnych látok  a je známy prenikavým zápachom (kvôli ktorému ho väčšina hotelov neservíruje).

Dovolenka Thajsko

Dovolenka Thajsko – Thajská kuchyňa