Dovolenka Čína a Veľký čínsky múr

Štandardný
Dovolenka Čína

Dovolenka Čína v Pekingu – čo vám táto metropola ponúka?

Čína zem dračích cisárov, krajina ktorá svojou jedinečnou kultúrou a výnimočnosťou s nádychom tajomnosti i krehkosti ,inšpiruje a očaruje celý svet už viac ako 3000 rokov. Hlavné mesto Číny je Peking a ten prekvapí  každého návštevníka a turistu bohatou históriou a životom, ktorý pulzuje v tomto veľkomeste. Dovolenka Čína však ponúka aj oveľa viac…
Čínske veľkomestá: čo ste nevedeli o Pekingu, Šanghaji a Hongkongu

Uličky lákavých vôní okolitých jedální, plné cyklistov, neustály pokrik predavačov suvenírov a každú chvíľu šialená rikša(dopravný prostriedok pre 1 a 2 osoby). Ak si potrpíte na rušnú dovolenku plnú nových ľudí, jedál a zážitkov, pozrieme sa spolu do troch čínskych veľkomiest – Pekingu, Šanghaja a Hongkongu. Nielenže tieto fascinujúce mestá nikdy nespia, ale vlastne v nich ani nezapadá slnko – v noci ho totiž vystrieda neónová žiara.

Už spomínané hlavne mesto Peking  je mestom obrovských rozmerov, patri medzi najdrahšie metropoly sveta aj so Šanghajom a Hongkongom. Ak však chcete ušetriť na bývaní a jedle rozhodne sú nato ako stvorené tradičné nízke domčeky v kľukatých uličkách Hutongy, bývanie je o to príjemnejšie, že do úzkych uličiek sa nedostanú žiadne autá a vy si naplno vychutnáte bežný život obyčajných Číňanov a ich denný kolobeh. Malé obchodíky, pobehujúce deti a sediaci deduškovia pozdĺž domov. Peking ma prívlastok Zakázané mesto –počas obdobia 500 rokov nesmel vstúpiť do mesta nikto okrem cisárskej družiny. Krásne záhrady a paláce to všetko rozhodne treba vidieť na vlastné oči.

Šanghaj vyspelé ekonomické centrum Číny ukrýva historické skvosty a  architektonické klenoty. Odporúčam preto prechádzku okolo pamiatkovo chránených budov, obchodných spoločností a hotelov zo začiatku 20 storočia . Špecialitou je samotné cestovanie a to konkrétne metrom zvlášť  supermoderným magnetickým vlakom Transrapid alebo Maglev. Vynechať určite nesmiete Chrám Longhua so sedemposchodovou pagodou, chrám jadeitovho Budhu so vzácnymi plastikami alebo záhradami Yuyuan zo 16. Storočia.

Hongkong a jeho poeticky čínske meno by sa dalo preložiť ako voňavý prístav. Záliv s panorámou mrakodrapov, ostrovčeky, zátoky s nádhernými plážami, parky ako oázy pokoja v nich pohľad na bujnú zeleň. Čo však v Hongkongu nesmiete obísť, je rybárska osada Stanley, trhovisko plne chutí a vôní. Milý a ochotný Číňania v prírodných čajovniach a reštauráciách vám potom už sami naservírujú ten správny čaj presne pre vás.

Dovolenka Čína

Peking – mesto, ktoré vás očarí

Dovolenka Čína a jej symbol – Veľký čínsky múr

Byť v Číne a nevidieť pýchu ich histórie by bolo doslova hriechom. Zaujímavý, nádherný, prastarý, turistami neustále obdivovaný, tajuplný opradený rôznymi príbehmi a legendami i poverami taký je Veľký čínsky múr. Vybudovaný bol od konca 15. storočia do začiatku 17 storočia. Od roku 1987 je Veľký čínsky múr zapísaný na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Je symbolom Číny a asi mi dáte za pravdu, že tisíc krát počuť a raz vidieť je presne to prečo si vybrať z katalógu cestovnej kancelárie dovolenka Čína.