Dovolenka v Grécku – bohatá na históriu i skvelé jedlo

Štandardný

Ste milovníkom histórie a radi by ste si zároveň oddýchli pri mori a vychutnali miestne špeciality celosvetového rangu? Potom je dovolenka v Grécku pre vás tým správnym riešením. Grécko má v rámci Európy najrozmanitejšiu históriu. Väčšinou sa do popredia záujmu zo strany turistov dostáva Taliansko a Rímska ríša. Tá grécka však v ničom nezaostáva. Dokonca tejto krajine vďačíme za aktuálnu podobu Európy. Odtiaľ totižto pochádza demokracia, štátne zriadenie, ktoré máme doma aj my Slováci, čo tvorilo základ pre západnú kultúru. Ranná história Grécka siaha až do roku 2000 pred našim letopočtom. Do Grécka sa chodili vzdelávať aj Rimania počas nadvlády Rímskej ríše. Rimania totižto plne rešpektovali úroveň vzdelania v Grécku a ťažili z toho aj oni sami.

Dovolenka v Grécku

Santorini – nádherné miesto.

Dovolenka v Grécku je aj o gastronomickom zážitku

Hoci je talianska kuchyňa na juhu Európy preferovaná, tak tá grécka o nič nezaostáva. Hoci sa Gréci nepreslávili pizzou a cestovinami, sú si s tou talianskou v mnohom podobné. Južanská mentalita káže oddychovať vždy keď si to telo žiada, čo je pri Južanoch veľmi častý jav. Preto je kuchyňa oboch národov  veľmi podobná, pretože je jednoduchá a využíva čerstvé potraviny. Počas svojho pobytu určite ochutnajte klasiky ako sú tzatziky, baklava, typický grécky šalát choriatiki, alebo niečo ťažšie ako sú smažené guličky sfougata. Dovolenka v Grécku skutočne ponúka gastronomický orgazmus.

Dovolenka v Grécku

Zakynthos.

Miesta je tu dosť

Obávate sa nedostatku miesta na plážach? Počas dovolenkovej sezóny môžete natrafiť aj na takúto situáciu. Preto je dobré sa o tom informovať. Grécko má až takmer 6000 ostrovov, čiže také miesto sa hravo nájde. Medzi najznámejšie destinácie patrí ostrov Santorini, typický pre svoje pláže a biele domčeky s modrou strechou. Milovníci histórie si to zvyknú namieriť rovno do Atén, ktorá ponúka jedinečné historické budovy a stavby. Chcete zažiť niečo extra? Navštívte mestečko Meteora, čo sú vlastne obrovské skaly. Na nich sú postavané kláštory. V nich dodnes bývajú mnísi, čo ale nie je problém, pretože ich môžu navštíviť aj turisti.