Dovolenka v Turecku prekoná vaše očakávania!

Štandardný

Turecko patrí medzi tie najobľúbenejšie dovolenkové destinácie nás Slovákov. Niet sa čomu čudovať, veď dovolenka v Turecku má všetko čo by poriadna dovolenka mala mať. A to nielen prírodné krásy a históriu, ale aj vysokú kvalitu služieb za skvelé ceny. Nech Turecko navštívite hoci aj sto krát, vždy budete mať dôvod na to, aby ste sa sem opäť vrátili. Je to skutočne nádherná krajina, ktorá prekoná všetky vaše očakávania a to bez ohľadu na to, či na dovolenke túžite iba po oddychu, alebo aj po zábave. Celá krajina je pokrytá veľkým historickým aj prírodným bohatstvom v podobe majestátnych hôr, rôznych pamiatok, krásneho mora či prírodných zaujímavostí.

Dovolenka v Turecku

Turecko patrí k obľúbeným dovolenkovým destináciam.

Dovolenka v Turecku – Istanbul vás očarí!

Ísť do Turecka a nenavštíviť jeho hlavné mesto by bolo priam hriechom. Istanbul si okamžite získa vaše srdce, pretože toto fascinujúce mesto má také jedinečné pamiatky ako napríklad chrám Hagia Sofia, Modrú mešitu či jednu z najväčších krytých tržníc – Grand Bazar. Vedeli ste napríklad, že Istanbul je jediné mesto na svete, ktoré sa rozkladá na dvoch kontinentoch? V Istanbule preto máte jedinečnú možnosť previezť sa mostom cez Bosporskú úžinu z Európy do Ázie a späť. Dovolenka v Turecku však učite nekončí v Istanbule a pokračovať môžete v ďalších čarovných mestách ako napríklad Antalya. Antalya patrí medzi najobľúbenejšie turecké letoviská, nachádza sa na populárnej Tureckej riviére a obdivovať tu môžete staré hradby, Hadriánovu bránu, minaret, kamenné ulice a mnoho ďalších zaujímavostí.

Dovolenka v Turecku

Nádherná krajina s množstvom zaujímavých pamiatok.

Dovolenka v Turecku – čo treba vidieť?

Dovolenka v Turecku však toho ponúka omnoho viac, tak baľte kufor aj túlavé topánky a pokračujeme! Jednou z najvyhľadávanejších atrakcií v Turecku je bezpochyby Kappadokia stará asi 4000 rokov. Ide o naozaj impozantné príbytky a kostolíky vytesané do mäkkého sopečného kameňa , ktoré sú dokonca na zozname UNESCO. Nemenej zaujímavé je aj staroveké mesto Hierapolis v už spomínanej Antalyi známy svojimi termálnymi prameňmi, ale aj pozostatky jedného zo siedmych divov sveta – Artemidin chrám v Efeze. Dovolenka v Turecku to je aj antický amfiteáter Aspendos založený okolo roku 1200 p.n.l., prenádherná Modrá Lagúna v Ölüdeniz, antické mesto Phaselis či úchvatné biele travertínové bazéniky, resp. termálne kúpele, kde zabudnete na všetky vaše starosti a dokonale zrelaxujete.