Dubaj je mestom neobmedzených možností

Štandardný

Medzi najkrajšie a najzaujímavejšie destinácie na svete, ktoré sa určite oplatí navštíviť patria Spojené Arabské Emiráty. Ponúka široké spektrum nekonečných možností na trávenie voľného času. Najznámejším mestom je práve Dubaj, ktoré leží na pobreží Perzského zálivu a je známe ako mesto s neobmedzenými možnosťami. Môžete ležať na krásnych plážach, kochať sa dokonalou a jedinečnou architektúrou, alebo si zalyžovať.

Dubaj

Dubaj je pre adrenalínové zážitky ako stvorený.

Miesta, ktoré sa oplatí v Dubaji vidieť

Okúsiť čaro a atmosféru mesta Dubaj túži nejeden cestovateľ. Môžete tu vidieť najvyššiu stavbu na celom svete, poloostrov v tvare palmy, zábavné parky, obchodné centrá. Aj luxusné hotely, lyžiarsky komplex, ktorý funguje a je v prevádzke počas celého roka, metro aké nie je nikde na svete, či bohatí šejkovia, ktorí namiesto psa chodia na prechádzky s tigrom. Toto a omnoho viac môžete vidieť a zažiť jedine v Dubaji. Pokiaľ ste jedným z tých, ktorí radi aktívne oddychujú, milujú adrenalínové zážitky a spoznávajú svet máme pre vás pár tipov, ktoré musíte určite vidieť ak chcete navštíviť Dubaj.

Dubaj

Dubaj Akvárium – pre každého morského fanúšika.

Dubaj – tipy na dovolenku

Dubai Aquarium – nájdete tu niečo cez 140 morských živočíchov, ktoré si môžete pozrieť zblízka v špeciálnych akvarijných tuneloch.

Jumeirah Beach – neskutočná biela piesočnatá pláž, na okraji ktorej sa nachádzajú nádherné hotely, reštaurácie, či rekreačné zariadenia.

Burj Al Arab – je hotel, ktorý sa ako jediný môže pochváliť siedmymi hviezdičkami. Patrí k najvyšším a najluxusnejším hotelom na svete. Je postavený v štýle plachetnice a ubytovať v ňom je pre bežného smrteľníka nereálne, pretože tam jedna noc stojí niekoľko tisíc dolárov.

Gold Souk – už z názvu je jasné, že ide o šperky a zlato, ktoré je vo vysokej kvalite a dokonca cenovo prijateľné, samozrejme ak ste typ človeka, ktorý dokáže zjednávať.

Dubaj

Dubaj – to je aj možnosť dotknúť sa neba. Navštívte Burj Khalifa.

Burj Khalifa – je 828 m vysoká budova, ktorej výhľad do neba bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom.

Mall of the Emirates – ak si myslíte, že už ste zažili a videli všetko, ste na omyle. Obrovské nákupné centrum, v ktorom sa nachádza niečo cez 700 obchodov, vás neskutočne uchváti. Nakúpiť si tam môžete oblečenie za prijateľné ceny. Jeho čerešničkou na torte je lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza priamo v nákupnom centre a je prevádzkované počas celého roka.

Dubailand – ak patríte k milovníkom športu, či dovolenkujete spolu s deťmi, určite si nenechajte ujsť zábavný lunapark, ktorý ponúka naozaj neskutočné množstvo rôznych atrakcií, horských dráh, či adrenalínových športov. Dych vám vyrazia veľké jazerá, vesmirna akadémia, legoland, či park s motívmi Jurského parku.