Egypt – dovolenka plná poznania

Štandardný
Dovolenka Egypt

Dovolenka Egypt – Hurghada

Krajina pyramíd je často navštevovanou dovolenkovou destináciou z mnohých dôvodov. Okrem pyramíd zahalených tajomstvom, Egypt ponúka krásne more, rozpálené piesočnaté pláže či životodarnú rieku Níl. Neuveriteľné množstvo kultúrnych a historických pamiatok, možnosť pozorovať podmorský svet v Červenom mori či len tak relaxovať na pláži – to sú dôvody, prečo každý rok zamieri do Egyptu nespočetné množstvo turistov.

Najlepšie destinácie

Nedotknutý raj Červeného mora a oázu pokoja nájdeme v destinácii Marsa Alam.  Marsa Alam je jednou z najkrajších oblastí na egyptskom pobreží, ktorá si v ostatných rokoch získava stále väčšiu obľubu. Leží 210 km južne od Hurghady a 230 km od Edfu. Obrovským plusom tejto oblasti sú nielen krásne pláže, čisté more a večne svietiace slnko, ale taktiež prekrásne koralové útesy. Hurghada patrí k najväčším a najvyhľadávanejším prímorským turistickým letoviskám v Egypte na africkom pobreží Červeného mora. Výhodou tohto miesta sú piesočnaté pláže a blízkosť atraktívnych podmorských koralových útesov, ale aj poloha v ľahko dosiahnuteľnej vzdialenosti od Káhiry a Luxoru. Na svoje si prídu deti v najväčšom egyptskom aquaparku  Titanik, ktorý nájdete v južnej hurghadskej  hotelovej zóne. Hurghada sa skladá zo starej časti El-Dahar, modernejšej Sekally, kde sa nachádza množstvo barov, reštaurácií a diskoték, a najnovšej obchodnej pasáže El-Korra.

Dovolenka Egypt a užitočné informácie

Pre dovolenku je asi najdôležitejším faktorom počasie. Ak máte radi horúce počasie, tak v Egypte si určite prídete na svoje najmä v letných mesiacoch, kde teploty dosahujú niekedy (niekomu až nepríjemných) 40 stupňov Celzia. Príjemnejšie počasie v Egypte panuje od októbra do apríla. V Egypte je veľmi suché a teplé počasie a je treba myslieť na trvalý prísun vody. Nepoužívajte k pitiu vodu z vodovodu, pite len balenú vodu. Bakšiš (sprepitné) je v Egypte samozrejmosťou a nutnosťou. Majte vo vrecku stále niekoľko drobných  alebo bankoviek nižšej hodnoty. Niekedy postačí a urobí radosť aj pekná ceruzka. Na tržnici rozhodne dohadujte cenu, tovar je možné kúpiť aj za pätinu pôvodnej navrhovanej ceny.

Dovolenka Egypt

Dovolenka Egypt – Sharm el Sheikh