Firemný večierok za sprievodu hudobnej skupiny

Štandardný

hudobná skupinaPlánovať firemný večierok nie je síce také namáhavé ako plánovať svadbu, no predsa treba myslieť na niekoľko vecí. Okrem zabezpečenia priestoru, výzdoby, jedla a pitia treba myslieť aj na program a zábavu. Žiadny večierok ani oslava sa nezaobídu bez hudby. Dokonca ani v tých smutnejších okolnostiach ako je pohreb. Ak chcete aby sa hostia a kolegovia z práce na večierku dobre bavili, zaručeným receptom je živá hudba. Hudobná skupina váš večer bezpochyby spríjemní a navodí výbornú atmosféru.

Základom je zvoliť správny hudobný štýl

Výber hudobnej skupiny v prvom rade závisí od typu udalosti, ktorú chystáte. Pokiaľ organizujete formálny firemný večierok, hudba by mala byť jemnejšia a pomalšia. V prípade, že ide o neformálny firemný večierok, hudobnú kapelu by ste mali vybrať podľa vkusu väčšiny kolegov. Ak neviete aká hudba sa im páči, možným riešením, ako to zistiť, je poslať hromadný email s otázkou typu: „Aký druh hudby/hudobnej kapely by sa podľa vás hodil na firemný večierok?“ Kolegovia/zamestnanci určite ocenia váš záujem o ich názor. Pokiaľ väčšine sa páči napr. klasický rock a vy im donesiete dychovku, určite sa nebudú baviť tak, ako by ste si to predstavovali. Dobre vybraná hudobná skupina je garanciou dobrej zábavy. Ak má skupina dobrý repertoár a vie zahrať rôzne skladby na želanie, verte tomu, že ľudia si na ich hudbu radi zatancujú a možno aj zaspievajú.

O hudobnej skupine zistite čo najviac

Ak neviete o žiadnej vhodnej hudobnej skupine pre váš firemný večierok, na internete určite niečo nájdete. Pokiaľ sa vám nejaká hudobná skupina pozdáva, je dobré si o nej niečo zistiť. Napríklad ako dlho pôsobia, koľko vystúpení už majú za sebou, pred akým publikom vystupovali a samozrejme je dobré trochu spoznať ich repertoár. Taktiež nie je od veci zistiť si o danej skupine nejaké info od iných ľudí, napríklad z fóra alebo od známych.

Samozrejme každá živá hudobná skupina si so sebou nesie hudobné nástroje. Preto je nutné zabezpečiť im vstup do miesta konania ešte pred začiatkom večierka, aby sa mohli vybaliť, rozložiť, naladiť.

Verte tomu, že ak si na výbere hudobnej skupiny dáte dostatočne záležať, kolegovia z práce budú o večierku rozprávať ešte dlho po jeho skončení.

hudobná skupina