First alebo last minute dovolenka?

Štandardný

Mnohí dovolenkári si nájdu dosť rozmanitých dôvodov, prečo je ich voľba first minute dovolenky omnoho lepšia než rozhodnutie na poslednú chvíľu pred odchodom. Majú vraj dosť času na hľadanie a môžu sa spoľahnúť, že si nájdu to, na čo majú chuť a chcú to mať. Aj preto, že prvá ponuka cestovných agentúr je najširšia a najpestrejšia. Okrem iného aj tvrdia, že cena dovolenky first minute nezriedka býva nižšia, než last minute. Zvlášť od mája do augusta. Agentúry často ponúkajú akciu pre deti úplne zadarmo, alebo zľavy až 35% či kombináciu oboch možností. V niektorých cestovných kanceláriách dostanete záruku, že dovolenka last minute cena nebude nikdy nižšia než bola jej pôvodná, alebo ak chcete first minute ponuka.

dovolenka last minute

Dovolenka last minute alebo first minute?

Dovolenka last minute a jej prednosti

Poruke je hneď zopár pragmatických dôvodov, prečo si vybrať a aj cestovať na dovolenku last minute.  Mnoho ľudí takýto postup výberu a voľby dovolenky neuznáva. Zdá sa im  ako príliš nespoľahlivý spôsob cestovania. Pre niektorých je to ale bezvýhradne najobľúbenejšia a najčastejšia forma. Cestovanie last minute má celý rad výhod. Počnúc spontánnym rozhodnutím a dobrodružstvami s tým spojenými, až po určité finančné úspory a zľavy. Ak sa rozhodnete pre dovolenku na poslednú chvíľu, buďte si istí, že niečo určite ušetríte a získate.

dovolenka last minute

Dovolenka last minute sa vyplatí.

Rekreačné balíčky aj letenky

Rekreačné balíčky sú každoročne dostupnejšie a lacnejšie, pretože hotely, penzióny alebo aj letecké spoločnosti chcú naplniť svoje kapacity, ktoré zostali po včasných objednávkach neobsadené. Ubytovacie alebo letecké spoločnosti sa svojich zákazníkov snažia nalákať na čo najlepšiu ponuku, a tak je často naozaj z čoho vyberať. Stačí sa pozrieť na internet, vybrať zvolenú krajinu a nájsť si tú najvýhodnejšiu dovolenku last minute. Môžete cestovať letecky, autobusom alebo vlastným autom. Vždy si niečo nájdete. Pokiaľ nemáte problém zbaliť sa aj s rodinou a za dva dni vyraziť na svoju hoci aj prvú dovolenku last minute.