Podľa čoho si vybrať ten najlepší FM transmitter?

Štandardný

Nie je možné na vašom autorádiu pripojiť ani to najjednoduchšie externé zariadenie? Jednou z možností je kúpiť si nové autorádio alebo sa zaujímať o technológiu FM transmitter. Je jasné, že tie staršie modely nepodporujú USB zariadenie, no ešte väčším prekvapením býva, že nemáte dosah ani na zapojenie pamäťovej karty. Vydali ste sa na svoju prvú jazdu bez obľúbenej hudby?

FM transmitter
FM Transmitter s bluetooth 5.0 + USB, SD, AUX

Neznesiete také ticho?

Na čo sa trápiť, keď práve FM transmitter je perfektnou pomôckou na osvieženie atmosféry v aute. Jeho výhody spočívajú najmä v načítavaní dát z externého zdroja a vysielaní ako FM vlny vo výslednom rádiovom signáli. FM transmitter sa jednoducho ovláda, len ho zasuniete do zapaľovača a ďalej pripojíte vybrané externé zariadenie. Je dobre skladovateľný, malých rozmerov a jeho hmotnosť sa pohybuje okolo 20 g. 

FM transmitter
FM transmitter bluetooth MINI

Pozor, najčistejší zvuk neočakávajte!

Síce je FM transmitter výhodný na prekonanie ticha v aute, z hľadiska akustických kvalít musíte rátať s rôznymi odchýlkami. Po pripojení externého zdroja k transmitter sa usilujeme o vyhľadávanie voľnej rádiovej frekvencie. Avšak, rádio a transmitter sú stále naladené na rovnakú „vlnu“. Nevyhovuje vám kvalita zvuku? Skúste v nastaveniach zvoliť o +/- 0,3 Mhz. Taktiež to nepreháňajte ani „s bubnami“ na rádiu. Prílišná hlasitosť taktiež škodí výslednej kvalite zvuku.

Ešte viac oceníte FM transmitter na pripojenie kamier alebo navigácie do auta. Veľmi žiadané sú modely s funkciou dual charging, na usb nabíjanie s dvomi konektormi. Pri výbere nepodceňujte ani kvalitu a veľkosť LED displeja. Potrebujete čo najprehľadnejší, aby ste mali každú novinku okamžite na displeji!