Fólie na auto: Ako sa nezamotať pri výbere?

Štandardný

Fólie na auto lákajú čoraz viac užívateľov nových áut. Prečo taký paradox? Ak mám nové auto, malo by byť bez škrabancov a rôznych ďalších poškodení. Aj tak sa mnohí rozhodnú pre fólie na auto a užívajú si na cestách pocit výnimočnosti až luxusu. Snáď, ale nielen preto. Aj pri výbere fólií na auto sa treba držať nohami pevne na zemi. Nie sú fólie ako fólie a ak ide o auto, zdôrazňujeme predovšetkým ich ochrannú funkciu. Postupne si aj to rozmeníme na drobné a v nasledujúcom texte sa budeme venovať základným funkciám fólií na karosériách áut.

fólie na auto
Niektoré fólie môžu pútať viac pozornosti, ako iné.

Fólie na auto poskytujú vynikajúci re-dizajn

Ak sa hneď pýtate na cenu, tak vás nepotešíme. Je to rôzne! K tým najdrahším stále patria liate fólie (orientačne 30, 50, ale nájdete aj za niekoľko stoviek). Vy sami sa musíte rozhodnúť, či si priplatíte za kvalitu a dlhoročnú záruku alebo vás vo vašom okolí budú prezývať cestným papagájom. To by sa zrejme nepáčilo nikomu a radšej vás od zlých ponúk vystríhame. Fólie na auto sa musia aplikovať s dostatočnou opatrnosťou, precíznosťou a sčasti aj s citom pre estetiku a detail. Ak niekto lepí autá ako na páse, skutočne sa to odrazí na výslednom dizajne!

Fólie na karosériách majú plne slúžiť na ochránenie pôvodného laku. Nie je ničím výnimočným, že sa zákazníci o ne zaujímajú až po búračkách či menších poškodeniach. Pri fóliách nejde len o dizajn, aj keď pôvodne slúžili na reklamné účely. Vždy musia najprv ochrániť lak, až potom vyzerať skvele. Fólie na auto majú aj výbornú termoregulačnú funkciu. Auto sa počas horúceho a slnečného leta nebude zbytočne prehrievať a v neposlednom rade ho ochránite aj pred poveternostnými zmenami.

fólie
Chráňte svoje auto pred vplyvmi počasia skutočne štýlovo.

Rada na záver

Nevídate vo svojom okolí tak veľa áut, ktoré by mali na karosériách aplikované fólie? Mnohí sú v tom stále zbytočne zdržanliví a nechcú pútať pozornosť. Viac by si ich všímali hliadky? Ale nie! Ďalšou fámou sú nevhodné praktiky pri demontáži fólií. Užívatelia sa tak obávajú, že by auto stratilo na hodnote… Aj to je už dávno prekonané! Fólie na auto preto odporúčame všetkým, čo milujú výzvy a aj takto si radi zlepšia komfort na cestách.