Funkčná a praktická rekonštrukcia kúpeľne

Štandardný
rekonštrukcia kúpeľne

Sprchovací kút je vhodný najmä do menších kúpelní

Ako zrekonštruovať kúpeľňu tak, aby bola funkčná, praktická a zároveň spĺňala všetky vaše predstavy aj očakávania? Hneď na začiatku plánovania rekonštrukcie dobre zvážte, čo všetko od novej kúpeľne očakávate (napr. či bude súčasťou kúpeľne vaňa alebo vám postačí aj sprchový kút, alebo tam chcete mať hneď oboje a aj to, či v nej plánujete umiestnenie práčky, sušičky, prípadne či sa bude v kúpeľni nachádzať aj toaleta). Veľmi dôležitá je veľkorysosť priestoru, pretože práve rozmery vašej budúcej kúpeľne určujú hranice toho, čo si tam môžete dovoliť umiestniť a čo už nie. Ak sa chcete v novej zrekonštruovanej kúpeľni cítiť naozaj pohodlne, nezabudnite myslieť okrem komfortného zariadenia aj na dostatok voľného priestoru, aby ste sa mohli bez obmedzení a hlavne bezpečne pohybovať (napr. pri vychádzaní z vane či sprchového kúta).

Rekonštrukcia kúpeľne s menšími rozmermi

Pri rekonštruovaní kúpeľne a menšími rozmermi bez možnosti nejakého výrazného zväčšenia, napr. pomocou vybúrania priečky medzi toaletou a kúpeľňou, je dôležité dobre zvážiť výber aj rozmiestnenie kúpeľňového vybavenia. V malej kúpeľni ide o rozumné využitie každého centimetra a preto by ste práve v tomto prípade nemali váhať s oslovením niektorého kúpeľňového štúdia, pretože jedine skúsený grafik dokáže nájsť ideálne riešenia ako vyťažiť aj z malej kúpeľne maximum. Práve odborník na interiérový dizajn vám dokáže optimálnym rozložením nábytku aj celého vybavenia kúpeľne či vhodne zvolenou farbou obkladov a dlažby priestor nielen komfortne zariadiť, ale aj opticky zväčšiť. Rekonštrukcia kúpeľne zobrazená v 3D podobe vám značne uľahčí aj vaše rozhodovanie o tom, ako by vaša kúpeľňa mala vo finále vyzerať.

Rekonštrukcia kúpeľne

Rekonštrukcia kúpeľne je náročný proces, no výsledok väčšinou stojí za to

Rekonštrukcia kúpeľne je zmena na dlhý čas

Rekonštrukcia kúpeľne je časovo aj finančne náročný proces, ktorý si vyžaduje naozaj perfektné a dokonalé prevedenie, ktoré nebude potrebné opravovať či meniť už po krátkom čase. Dobre preto zvážte každý krok a rozhodnutie. Bude vám napríklad spojenie kúpeľne s toaletou, umiestnenie mini umývadla či sprchového kúta menších rozmerov z dôvodu šetrenia priestoru, alebo aj príliš výrazná farba obkladačiek vyhovovať aj o pár rokov?