Futbal Španielsko a súboj titanov

Štandardný

Futbal Španielsko – to najlepšie pre futbalových fanúšikov

Súboj o španielskeho šampióna už tradične prebieha medzi rivalmi FC Barcelona a Real Madrid. Katalánci sú momentálne na čele tabuľky s dvojbodovým náskokom pred „Bielym baletom“. Tí však určite neskladajú zbrane a vo zvyšných troch zápasov budeme len tažko očakávať zakopnoutie hviezdami nabitého kádra. Naopak, madristi sa budú spoliehať práve na svojho mestského rivala Atlético, ktorý bude hostiť Barcelonu a môže isť o rozhodujúci zápas sezóny.

Futbal, Španielsko, rivalita

futbal Španielsko

Messi a Ronaldo – ikony svojich klubov

O súbojoch medzi Barcelonou a Madridom by sa dala napísať aj kniha a nebolo to vždy len o futbale. Tieto dve veľkokluby rozdeli takmer celý svet na dve rozdielne tábory. Kým FC Barcelona je pýchou Katalánska a symbolom skromnosti a spolupatričnosti, tak Kráľovský klub Real Madrid naopak predstavuje miliónové nákupy hviezdnych hráčov a ohromnú silu, ktorá je niekedy až nezastaviteľná. Dokonca aj najväčšie hviezdy oboch klubov (Messi a Ronaldo), akoby symbolizovali svojimi vlastnosťami oba kluby. Práve táto rozdielna filozofia robí zo vzájomných zápasov týchto dvoch veľkoklubov zrejme najsledovanejšie futbalové zápasy na svete. Aj keď v španielskej lige ich už priama konfrontácia nečaká, tak veľké „El Clásico“ sa ešte môže konať vo finále Ligy Majstrov. Futbal Španielsko ponúka množstvo skvelých zápasov a ako nakoniec dopadne táto sezóna pre obe veľkokluby sa ukáže už v najbližších dňoch.

Šanca na „treble“ pre kataláncov

futbal Španielsko

Trénerská dvojica po zisku „treble“

Získať tri trofeje v jednej sezóne je pre každého manažéra vysnívanou métou. Barcelone sa naposledy podarilo pod vedením Pepa Guardiolu v roku 2008-2009, ale ten im tentokrát  bude chcieť naopak pokaziť. Katalánci urobili prednedávnom dôležité kroky na ceste za „treble“, keď vyhrali dôležité zápasy v La Lige a navyše v semifinále Ligy Majstrov si dokázali pred domácimi priaznivcami vypracovať sľubný náskok 3-0. V lige ich čakájú ešte tri zápasy, no ten najťažší ich čaká o dve týždne proti Atléticu Madrid. Jedno finále už ale majú isté a to finále španielského pohára Copa Del Rey proti Athléticu Bilbao. Futbal Španielsko má teda určite čo ponúknuť.