Hoď kameňom, ak nemiluješ tenisky!

Štandardný

Za oknami už opäť stojí jar a vy triedite šatníky a botníky v nádeji, že z nich získate to najlepšie pre novú sezónu? Aj keď sme sa neskorozimného chladu ešte nezbavili, závan teplejších dní už takmer cítiť a pre nás to znamená okrem iného aj to, že čoskoro vyberieme znovu svoju obľúbené tenisky!  

Dámske aj pánske tenisky patria medzi najžiadanejší typ obuvi a to celoročne, hoci ich sezóna je viac menej od jari do jesene. Dnes už však s hrdosťou nosíme aj zimné zateplené tenisky, takže svojho obľúbeného štýlu sa nemusíte vzdať s posledným opadaným lístím. 

Aktuálne však na scénu prichádzajú jarné a letné tenisky, preto sa nezabudnite svedomite pripraviť. Môžete ich za istých okolností nosiť do práce, najradšej ich využívame na potulkách mestom a športové typy sa bez nich nezaobídu napríklad pri túre. Je zrejmé, že každý z nás má k nim istú citovú alebo skôr praktickú väzbu. Svet je vždy krajší s teniskami ako bez nich! 

tenisky
Dámske tenisky od Tamaris

Tenisky symbolizujú voľnosť, ležérnosť a štýl 

Nezáleží na tom, či milujete platené tenisky, syntetické materiály alebo si potrpíte na kožené (semišové, nubukové). Sneakersy alebo botasky sú hlavne symbolom ležérnosti, voľnosti a štýlu. Klasické šnurovacie modely v mnohých situáciách vystriedali slip-ony, nič to však nemení na tom, že od tenisiek vyžadujeme v prvom rade pohodlie. Že sa ľahko obujeme, vyzujeme, nič nás nebude „omínať“ a keď bude treba, v pohode v nich hocikam vybehneme. Tenisky sa už dávno nenosia len k teplákom a legínam. Vynímajú sa aj s krátkymi či dlhými sukňami, šatami, v istých situáciách sa dajú zladiť aj s nohavicovým kostýmom. Nešetrite fantáziou ale ani kvalitným výberom.  

Rovnako páni nebudú za buranov, ak si kvalitné kožené tenisky zladia s formálnejším oblečením. Takzvané hybridné modely, v ktorých sa stiera jasná hranica medzi poltopánkami a teniskami, sú IN. Pokiaľ ponúkajú klasický komfort, muži ich jednoznačne ocenia. 

tenisky
Tenisky bez šnurovania od Bugatti

Retro 80-tych a 90-tych rokov 

Tenisky v 80-tych či 90-tych rokoch boli známe robustnými ale aj ťažkými podrážkami, rovnakým typom šnurovania, jasnými krikľavými farbami, ktoré každý túžil mať. Teraz nastáva čiastočné retro, kedy sa robustné podrážky síce vracajú, ale sú z ľahších materiálov, takže na rozdiel od svojich predkov ponúkajú aj istú dávku ľahkosti. Pastelové farby dokreslia každý outfit, biele alebo čierne tenisky im dajú klasický nádych.   

Tenisky sú dokonalé pre všetky vekové kategórie. Vyberte si ich podľa materiálu, kvality a značky. Neváhajte investovať do udržateľných modelov. Pretože tenisky chceme nosiť až „kým sa nezoderú“.