Ideálny kancelársky nábytok

Štandardný

Kancelársky nábytok je veľmi dôležitý, keďže vy a vaši zamestnanci s ním budete denno-denne prichádzať do styku pri práci aj oddychu, a keď príde klient alebo dôležitá návšteva, musí nábytok aj reprezentovať. Naše možnosti sú obmedzené najmä financiami a naším vkusom.

Kancelársky nábytok

Kancelársky nábytok musí byť nie len účelový, ale aj reprezentatívny

Na čo nezabudnúť pri nákupe kancelárskeho nábytku?

Správna kancelária by mala obsahovať  kancelársky stôl, jeden alebo viacero, podľa veľkosti kancelárie. Správny kancelársky stôl by mal byť vysoký 69 až 76 centimetrov od zeme, keďže je to pohodlná výška stolu pre väčšinu ľudí. Chceme totiž aby naši zamestnanci boli v pohodlí, lebo spokojný zamestnanec je usilovný zamestnanec.

Rokovací stôl by tiež nemal chýbať lebo pri rokovaniach pri kancelárskom stole by ste mohli vyzerať smiešne a neprofesionálne, a tomu sa chcete určite vyhnúť. Rokovacie stoly vyberáme najmä podľa  dĺžky, farby, materiálu a, samozrejme, ceny. Pokiaľ chcete zapôsobiť na ľudí zo sveta biznisu, je rokovací stôl najlepší druh kancelárskeho nábytku, do ktorého môžete investovať a získať si ľahšie rešpekt potenciálnych klientov alebo partnerov. Lacný konferenčný stôl na vás vrhne len zlé svetlo. Pozor si však dajte aj na okázalý luxus, ktorý môže pôsobiť nevkuse. Voľte radšej kvalitu, ale zároveň jednoduchosť.

Skriňa na ukladanie šanonov je neodmysliteľnou súčasťou každej kancelárie. Žiadna rešpektovaná firma neskladuje svoje dokumenty po podlahe. Väčšinou nájdete skrine u výrobcov v troch rôznych výškach – nízke, priemerné a vysoké. Pokiaľ by vám výška skriniek nevyhovovala, obráťte sa na výrobcu nábytku. Výrobcovia, na rozdiel od dodávateľov, vám väčšinou vojdú v ústrety, keď ich priamo požiadate a vysvetlíte, akú presnú výšku si predstavujete. Pokiaľ si dáte nábytok vyrobiť na mieru, musíte počítať s vyššími nákladmi.

kancelársky nábytok

Konferenčný stôl by mal odrážať atmosféru kancelárie.

 

Ako vybrať kancelársku stoličku

Kancelárska stolička alebo kancelárske kreslo? Veľmi ťažká otázka pre zamestnávateľov po celom svete. Na kancelárskej stoličke trávime veľa času každý deň a výmena kancelárskych kresiel alebo kancelárskych stoličiek môže byť dosť nákladná, priamo úmerná počtu zamestnancov. Na výber kancelárskej stoličky alebo kresla si treba nechať dostatok času. Odporúčam sa opýtať zamestnancov, čo im vyhovuje. Vybrané produkty by ste mali pred kúpou na vlastnej koži otestovať. Niektorým zamestnancom vystačí aj fit lopta, ktorú si donesú so sebou, ale aj v týchto prípadoch musíte mať pre týchto zamestnancov pripravené náhradné stoličky. Pred samotným výberom si spravte prieskum, nezameriavajte sa však len na trendy v oblasti nábytku, hľadajte najmä kvalitných dodávateľov, resp. výrobcov.

Kancelársky nábytok

Čo tak nechať zamestnancov, aby si sami vybrali farbu stoličky?