Interiérové farby vyberajte podľa viacerých kritérií

Štandardný

Zabezpečenie si vlastného bývania je často tou najväčšou investíciou a každá stavba novej nehnuteľnosti či rekonštrukcia interiéru staršieho bytu v pôvodnom stave, ale aj kúpa bytu v modernej novostavbe si vyžaduje nielen veľké finančné investície, ale aj veľa dôležitých rozhodnutí, ktoré ovplyvnia vaše bývanie na veľa ďalších rokov. Každý majiteľ nehnuteľnosti musí učiniť množstvo rozhodnutí pri výbere správneho vybavenia a zariadenia interiéru, čaká vás tak napr. výber kvalitných podlahových krytín, dverí, svietidiel, vypínačov, nábytku, spotrebičov, ale aj voľba vhodných interiérových farieb na steny. A práve interiérové farby sú témou, ktorej sa dnes chceme bližšie venovať a to nielen z hľadiska výberu správneho farebného odtieňa pre konkrétnu miestnosť, ale je potrebné poukázať aj na dôležitosť výberu interiérovej farby podľa jej kvality, vlastností či podľa typu podkladu, na ktorý budeme náter nanášať.

interiérové farby

Interiérové farby môžu byť nenápadné, pričom dokonale pretransformujú miestnosť

Kvalitné interiérové farby sú správnou investíciou

Hovorí sa že „nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci“ a táto veta dokonale platí aj pri výbere interiérových farieb a náterov. Niekedy práve drahšie interiérové farby v konečnom dôsledku vaše financie vlastne šetria. Kým pri lacnejších variantoch budete pre dokonalé prekrytie plochy stien bez škvŕn potrebovať viac balení náteru, v prípade naozaj kvalitnej interiérovej farby vám postačí aj podstatne menšie množstvo farby na to, aby steny vyzerali skutočne dokonale. Vždy sa preto zaujímajte o vlastnosti a kvality (napr. kryciu schopnosť, oteruvzdornosť) interiérovej farby ako aj o výdatnosť náteru z konkrétneho balenia.

interiérové farby

Skvelé a moderné kombinácie interiérových farieb

Interiérové farby vyberajte podľa ich vlastností a konkrétneho podkladu

Dnes už sú na trhu bežne dostupné interiérové farby s rôznymi kvalitami a vlastnosťami a tak si pokojne môžete vybrať spomedzi náterov aj farby antibakteriálne, paropriepustné, oteruvzdorné za sucha či umývateľné alebo vrstvené. Vždy je však dôležité zvážiť konkrétny podklad (napr. podklad savý, nesavý či podklad s viacerými vrstvami starého náteru) a tiež rozlišujeme interiérové farby podľa typu miestnosti, napr. do kúpeľne či kuchyne (na steny alebo aj na nábytok), kde je zvýšená vlhkosť, použijeme radšej farby určené špeciálne pre tento typ prostredia.