Interiérový dizajn jedno-izbového bytu

Štandardný

Vytvoriť príjemný interiérový dizajn jedno-izbového bytu síce nemusí byť zložité, no aby sme priestor využili čo najefektívnejšie, rozmiestnenie nábytku treba dobre premyslieť a naplánovať.

Naplánovanie interiérového dizajnu závisí od priestoru, ktorým disponujeme, a od nábytku, ktorým ho chceme vybaviť.  Pokiaľ sa bavíme o jedno-izbovom byte so samostatnou miestnosťou oddelenou od kuchyne, pri zariaďovaní záleží na tvare miestnosti, polohe okien a dverí. Táto izba by pravdepodobne mala slúžiť na väčšinu aktivít, ktoré doma vykonávame. Okrem spánku napríklad na počúvanie hudby, pozerania televízora, čítanie, prácu, učenie, cvičenie…  Rátať treba samozrejme aj s úložným priestorom, ktorý zaberie nejakú časť izby.

bytovy-dizajn-triha.sk

Maximálne využitie priestoru

Rozmiestnenie nábytku sa odvíja od umiestnenia postele. Aby sa šetrilo miestom, posteľ sa môže dať do rohu izby. No ak na posteli majú spávať dvaja ľudia, je pohodlnejšie ak sa dá prechádzať popri oboch stranách postele. Nočné stolíky vedľa postele majú tiež svoje výhody. Za praktické riešenie niektorí považujú rozťahovací gauč, ktorý môže slúžiť na sedenie aj na spanie. Tam však chýba úložný priestor na periny, ktorým by tým pádom bolo treba nájsť iné miesto. Pri umiestňovaní skrine alebo šuplíkovej komody treba rátať s dostatočným priestorom, aby bolo možné ich otvoriť. Typ skrine závisí od garderóby. No myslím, že dobrým riešením sú skrine, ktoré majú aj poličky, aj vešiakový priestor. Zrkadlo na skrini neposlúži iba na utvrdenie, či to čo sme si obliekli, nám sedí ale aj na optické zväčšenie a priestoru a jeho rozjasnenie.

bytovy dizajn triha.sk

Čím by bolo dobré doplniť bytový interiér?

Ak je v izbe dostatok miesta, hodiť sa určite bude policový regál. Výborne poslúži na uloženie kníh, hudobných nosičov, dvdčiek, rámikov s fotkami, spomienkových predmetov alebo napríklad aj kvetov. To všetko sa samozrejme zmestí aj na nástenné police. Do inventáru interiérového dizajnu určite treba zahrnúť stolíky alebo skrinky. Tie by poslúžili na umiestnenie televízora s dvd prehrávačom a hi-fi veže či gramofónu. Ak sa niekto potrebuje doma učiť alebo pracovať, nemože chýbať písací stôl. Gauč alebo kreslo samozrejme nemôžu chýbať.

Pokiaľ interiérový dizajn bytu dobre naplánujete a vyberiete vhodný nábytok, dokonca aj do malej izby zmestíte všetko, čo myslíte, že potrebujete.

interierovy dizajn triha.sk