Interiérový dizajn v štýle domu na ranči

Štandardný
Interiérový dizajn

Zmena interiéru na interiér ako na ranči

Svieži, slnečný a útulný – presne tak by sa dal charakterizovať interiérový dizajn v štýle domu na ranči. Ak aj vás v dohľadnej dobe čaká stavba či rekonštrukcia domu, môžete sa nechať inšpirovať nasledujúcim článkom a možno i vy sa do tohto štýlu bývania zamilujete…

Základ interiérového dizajnu

Keď vstúpite do domu zariadeného v tomto štýle, prvé čo si všimnete je farba, ktorá tu prevláda –biela. Väčšina domov sa totižto snaží zjemniť steny rôznymi krémovými odtieňmi, v tomto prípade si však interiérový dizajn vyslovene žiada, aby farba pôsobila priam až ostro, aby doslova rozjasnila celý domov. Kontrastom k žiarivej farbe stien sú podlahy, ktoré sa nachádzajú vo veľkej časti domu – vyrobené z kvalitného borovicového dreva, avšak namorené ebenovým moridlom, ktoré im dodáva tmavý odtieň.

Teplo domova sálajúce z obývacej izby

Ako prvé sa pozrieme do obývacej (alebo aj rodinnej) izby. Viete si predstaviť dom na ranči bez krbu? Ani my – preto by v žiadnom prípade krb nemal chýbať v dome, ktorého interiérový dizajn sa nesie v tomto štýle. Drevo uskladnené v blízkosti krbu tiež dodáva miestnosti veľmi príjemnú a útulnú rodinnú atmosféru. Nenápadné doplnky, ako napr. stolík pri sedačke vyrobený z kmeňu stromu alebo kožušiny dodávajú bývaniu tiež svoje čaro.

Interiérový dizajn

S interiérovým dizajnom u vás doma vám pomôže štúdio – CU Interiors

Zaujímavosti kuchyne

Obývacia izba je voľne prepojená s kuchyňou a jedálenskou časťou domu. Zaujímavosťou tejto časti domu je, že napr. v kuchyni nenájdete žiadne typické horné skrinky. Majitelia totižto nechceli, aby ich interiérový dizajn pôsobil stiesnene, ba až klaustrofobicky, preto priestor kuchyne ponúka otvorenosť a priestrannosť. Na pracovnú dosku kuchynskej linky aj na obkladačky bol použitý nezvyčajný materiál – brúsený mramor. Ten pôsobí veľmi príjemne, avšak veľa ľudí sa ho obáva umiestniť do kuchyne. Tí, ktorí ho však už vyskúšali, naňho nedajú dopustiť a ako sami hovoria, jediné, čoho by ste sa mali obávať, je citrónová šťava.

Interiérový dizajn spální a kúpeľní

Interiérový dizajn spální a kúpeľní v dome tiež poskytuje príjemnú jednoduchosť. Tento jednoduchý dizajn kúpeľne spočíva v nesmrteľnej kombinácii bielej a čiernej farby. Navyše, ako si môžete všimnúť, umývadlo je tiež vyrobené z už spomínaného mramoru. Jednoduchosť interiérového dizajnu v spálňach je zas tvorená príjemnými jemnými farbami a kombináciou milých vzorov, či už ide o spálňu rodičov alebo o detské izby.