Je tehotenstvo problémom, keď je v pláne dovolenka? (2. časť)

Štandardný

V predchádzajúcom článku ste sa mohli dočítať, kedy a kde je najlepšia dovolenka, ak ju sprevádza aj tehotenstvo a v dnešnom článku si zasa budete môcť prečítať to, aký spôsob cestovania je vhodný pre tehotné ženy, aby ste sa cítili čo najpohodlnejšie a aby ste nevystavovali ani seba, ani svoje dieťatko zbytočne žiadnemu riziku.

Tehotenstvo a dovolenka – ako cestovať?

Každý dopravný prostriedok má pre tehotenstvo svoje pozitíva aj negatíva, je len na vás, čomu dáte prednosť a čo je pre vás lepšou alternatívou. Nasledujúcich pár riadkov je venovaných práve tomu, prečo sa dopravné prostriedky, lietadlo a auto, oplatia a prečo zasa nie.

Tehotenstvo a dovolenka – cestovanie lietadlom

tehotenstvoAk chcete byť na danom miest čo najrýchlejšie a najpohodlnejšie, jasnou voľbou je samozrejme lietadlo, avšak práve ohľadom cestovania tehotných žien v lietadle je v tejto dobe veľmi veľa dohadov. Aj tu platí, že najbezpečnejšie je pre vás cestovať počas druhého trimestra, ale dôležité je pozerať sa aj na svoj celkový zdravotný stav a objektívne zvážiť či bude takéto cestovanie rozumné. Ani pri cestovaní lietadlom nezabúdajte na to, že je dôležité, aby ste sa každú hodinu aspoň na 5 min. postavili zo svojho miesta a poprechádzali sa, a tiež, aby ste mali dostatočný prísun tekutín počas celého letu.

Tehotenstvo a dovolenka – cestovanie autom

Dovolenka v Chorvátsku alebo Bulharsku je veľmi často sprevádzaná aj cestovaním v aute. Je takýto spôsob cestovania vhodný pre tehotenstvo? Ako sa to vezme. Na jednej strane stojí tá výhoda, že môžete zastaviť kdekoľvek a kedykoľvek to potrebujete. Otázkou ostáva aj to, či je v aute lepšie pripútať sa bezpečnostným pásom alebo nie, keďže pre tehotné ženy to nie je povinné. Odborníci sa však jednoznačne zhodujú v tom, že aj keď to môže byť trošku nepohodlné, určite je stále bezpečnejšie pripútať sa.tehotenstvo

Ako sami môžete vidieť – táto téma tehotenstvo a dovolenka je veľmi rozsiahla a práve preto sme sa rozhodli pre vás pripraviť aj tretiu časť o tom, prečo sa (ne)oplatí cestovať autobusom alebo vlakom.