Je tehotenstvo problémom, keď je v pláne dovolenka? (3. časť)

Štandardný

tehotenstvoPo tom, čo sme tu mali články o tom, v ktorom štádiu je tehotenstvo najvhodnejšie pre to, aby bola vaša dovolenka čo najmenej riziková alebo do ktorých krajín radšej necestovať, keď čakáte bábätko, tu máme teraz pokračovanie odpovede na otázku „Akým spôsobom cestovať v tehotenstve?“ To či je vhodné cestovanie v lietadle a v aute sa môžete dočítať v 2. časti, dnes si povieme niečo o cestovaní autobusom a vlakom.

Tehotenstvo a dovolenka – autobus alebo vlak?

Autobus a vlak sú dva extrémy v oblasti „cestovanie, tehotenstvo a dovolenka“, pretože zatiaľ čo autobus je ako dopravný prostriedok absolútne nevhodný pre tehotné ženy, vlak je pre vás, práve naopak, asi najlepšou alternatívou, akú si môžete vybrať.

Tehotenstvo a dovolenka – cestovanie autobusom

Tehotenstvo a autobus – to je asi najhoršia kombinácia aká môže byť, najmä ak cestujete na dovolenku, čiže na dlhšie vzdialenosti. Pokiaľ sa chystáte iba do vedľajšieho mesta, je to samozrejme o niečom úplne inom, ale ak sa chystáte na dovolenku v zahraničí, určite skúste pohľadať aj iné možnosti.

Na rozdiel od auta, autobus vám nezastaví kdekoľvek a kedykoľvek vy budete chcieť, takisto najmä v prvom trimestri vám môže spôsobovať ešte väčšie nevoľnosti než obyčajne a v neskorších mesiacoch tehotenstva tu zasa budú veľmi trpieť vaše končatiny i chrbtica.

Tehotenstvo a dovolenka – cestovanie vlakom

tehotenstvoSíce vlakové spoje do zahraničia nie sú práve najlepšie, no aj tak je to najvhodnejšia možnosť pre vás a tehotenstvo, ktoré práve prežívate. Dovolenka, na ktorú cestujete vlakom bude pre vás veľmi pohodlná najmä vďaka tomu, že môžete vstať a prechádzať sa tak veľa, ako to len budete potrebovať a takisto budete mať na rozdiel od auta dostatok priestoru na sedenie, nebudú vás tlačiť žiadne bezpečnostné pásy a pod. Obrovskou výhodou sú tiež jedálenské vozne a vozne na spanie.

Na záver vám už len prajeme, aby bola vaša dovolenka, rovnako ako aj vaše tehotenstvo, bezproblémová a nezabudnuteľná a aby ste si ju užili najviac, ako sa len bude dať aj s drobcom vo vašom brušku.