Je umývanie fasády naozaj efektívne?

Štandardný

Je vaša fasáda znečistená a vy zvažujete, či bude efektívnejšie zvoliť umývanie fasády alebo fasádu úplne premaľovať? V dnešnom článku sa pozrieme bližšie na to, či je umývanie fasády naozaj efektívne a či sa dočkáte požadovaného výsledku.

Svojpomocné umývanie fasády

Umývanie fasády je služba, ktorá u nás zatiaľ ešte nie je veľmi rozšírená a veľa majiteľov domov či iných budov o nej možno ani nevie. Ak majitelia zvažujú umytie fasády, vo väčšine prípadov sa do nej chcú pustiť svojpomocne. Zohnať si vysokotlakový čistič a prostriedok vhodný na umytie fasády dnes nie je žiaden problém, avšak vedeli ste, že svojpomocným umývaním fasády si môžete privodiť viac škody ako úžitku?

umývanie fasády

Najčastejšie chyby pri svojpomocnom umývaní fasády

Často sa stretávame s tým, že majiteľ sa pustí do svojpomocného umývania fasády, avšak zvolí si nevhodný typ čistiaceho prostriedku pre svoju fasádu, čo následne spôsobí, že na fasáde sa objavia nevzhľadné škvrny. Ak sa chce majiteľ týchto škvŕn zbaviť, už nemá inú možnosť ako premaľovať celú fasádu – takýto krok je však finančne náročný. Druhá veľmi častá chyba je, že majiteľ umýva svoju fasádu s neprimerane vysokým tlakom vody alebo nedodržuje pri umývaní dostatočný odstup od fasády. V takomto prípade sú následky ešte horšie – častokrát sa fasáda nenávratne poškodí a je potrebné ju nielen premaľovať, ale aj opraviť.

umyvanie fasady

Zverte umývanie fasády do rúk profesionálom

Ak je teda vaša fasáda znečistená a vy zvažujete umývanie fasády, určite odporúčame zveriť túto prácu do rúk profesionálom. Aj u nás sa už nájde niekoľko profesionálnych firiem, ktoré zabezpečujú umytie fasády a to za zlomok ceny oproti novému fasádnemu náteru. Ak teda nechcete svoju fasádu poškodiť a zároveň chcete ušetriť svoje financie, odporúčame vybrať si kvalitnú firmu, ktorá vám vašu fasádu umyje tak, že bude vyzerať opäť ako nová.

Aby sme teda zhodnotili efektivitu umývania fasády – určite sa to oplatí a dočkáte sa želaného výsledku, avšak iba v tom prípade, ak na to využijete pomoc profesionálov.