Je zložité založiť si zahraničnú offshore spoločnosť?

Štandardný

Uvažujete aj o tom, že by ste radi začali podnikať v zahraničí, a preto uvažujete o založení zahraničnej spoločnosti? Na cudzie trhy sa oveľa ľahšie vstupuje s obchodnou spoločnosťou založenou v danom štáte, než so spoločnosťou domácou. Jednou z posledných alternatív je ešte tzv. európska spoločnosť. Tá je však organizačne pomerne rozsiahla, takže má aj zložitejšie administratívu, na ktorú každý nemusí stačiť. Navyše jej podnikateľské aktivity limituje územie Európskej únie.

offshore spoločnosti

Jedna z krajín pre založenie offshore spoločnosti je aj Holandsko…

Založenie offshore spoločnosti

Najjednoduchší spôsob, ako založiť zahraničná spoločnosť, je investovať svoj čas, peniaze a tiež úsilie do tzv. offshore spoločnosti. To je spoločnosť, ktorá sa najčastejšie zakladá v daňovom raji. Môže byť založená na európskom kontinente ale aj ďalej za morom. V počiatkoch podnikania si dobre premyslite, za akým účel a kde chcete pôsobiť. Offshore firmy založené v daňových rajoch totiž ponúkajú veľa benefitov, medzi ktoré patrí napríklad anonymita vlastníctva alebo výhodnejšie daňové podmienky, ktoré vám výrazne uľahčia vaše podnikanie. Založiť si zahraničnú spoločnosť je tak cieľom mnohých podnikateľov, ktorí chcú maximalizovať svoj zisk. Medzi najznámejšie štáty, v ktorých sa spoločnosti zakladajú, patrí Holandsko, Veľká Británia, Malta, Cyprus alebo napríklad aj USA. Záleží len na vašich prioritách.

offshore spoločnosti

…alebo južná krajina Malta

Akým spôsobom založiť zahraničnú offshore firmu?

Pokiaľ aktuálne riešite ako si založiť offshore spoločnosť, potom vám určite môžeme odporučiť konzultáciu so špecialistom. Obzvlášť vtedy, ak sa sami nevyznáte v zahraničnej legislatíve. Vyberať zvyčajne môžete z podobných typov obchodných spoločností ako u nás doma, len s tým rozdielom, že je nutné kontaktovať iné inštitúcie, aby ste úspešne začali podnikať. Na začiatok budete určite potrebovať menší kapitál, pretože založenie offshore spoločnosti sa spája s určitými poplatkami. V niektorých prípadoch je tiež často nutné vložiť nejakú úvodnú čiastku do spoločnosti. Peniaze samozrejme môžete zaplatiť z vlastných i z cudzích zdrojov. Ak sa rozhodnete pre offshore spoločnosť, ktorú si necháte založiť na mieru, tzv. ready made spoločnosť, potom môžete mať základný kapitál už splatený.