Jedálenské stoly – Malí, veľkí pomocníci

Štandardný

jedalensky stol drevona.skJedálenské stoly sa v poslednej dobe stávajú akýmsi prežitkom, najmä u mladých ľudí. Všetko v našich životoch by sme najradšej minimalizovali a tak, dá sa povedať, že novodobým trendom je nahradiť jedálenské stoly napr. barom a barovými stoličkami či obyčajným konferenčným stolíkom v obývačke. Sú však naozaj zbytočné a aké miesto zastávajú v našich domácnostiach?

STOLUJTE SPOLU SO SVOJOU RODINOU

Jedálenské stoly majú jednu najdôležitejšiu funkciu – mali by byť miestom, pri ktorom sa stretne celá rodina, ak už nie aspoň pri každodennej večeri, tak aspoň pri tradičnom nedeľnom obede. Je smutným faktom, že rodina sa v dnešnej uponáhľanej dobe dostáva do úzadia a len málokedy máme čas skutočne si vychutnať jedlo spolu s našimi najbližšími. Zvyčajnejšie než spoločné večere je konzumovanie jedla priamo pri práci – na pracovnom stole, hneď vedľa počítača či večer po práci rovno pred televízorom na gauči. Absencia jedálenského stola v domácnosti tieto naše (zlo)zvyky iba umocňuje a teda, aj keď si myslíme, že jedálenské stoly už nemáme príležitosť v našich životoch využiť, mali by sme to aspoň vyskúšať.

JEDÁLENSKÉ STOLY AJ DO MALÝCH BYTOV

jedalensky stol drevona.skĎalším dôvodom, prečo ľudia upúšťajú od toho, aby jedálenské stoly tvorili neodmysliteľnú súčasť ich bytu je nedostatok priestoru. Samozrejme, je nemysliteľné, aby sme to jednoizbového bytu vtlačili ešte aj veľký jedálenský stôl. Aj na toto však existuje riešenie. Ak nechcete, aby jedálenské stoly zaberali príliš veľa miesta vo vašom príbytku, mali by ste siahnuť po hranatých a nie oválnych stoloch. Čo sa týka rozmerov, nie je to až také katastrofálne. Veď, pre dvoch ľudí bohato postačia aj jedálenské stoly s rozmermi 80×120 cm.

CHCETE POZVAŤ HOSTÍ?

Posledná vec, na ktorú ľudia často zabúdajú, ak sa rozhodnú, že nepotrebujú jedálenské stoly je, že bez nich sa len ťažko zaobídeme pri organizovaní nejakej väčšej oslavy s rodinou či priateľmi. Napríklad, ak sa chystáte oslavovať „okrúhliny“ a neplánujete minúť celý majetok v predražených reštauráciách, skvelou možnosťou pre vás môže byť domáca oslava. Kde však usadíte svojich hostí a kde ich ponúknete slávnostným obedom? Nuž a práve na to sú tu naši dlhoroční pomocníci – jedálenské stoly.

jedalensky stol drevona.sk