Jeden z najlacnejších satelitných prijímačov na trhu – Amiko micro HD

Štandardný
amiko micro hd

Dekódovacia karta Skylink

Po tom, čo bolo na začiatku roku 2013 na Slovensku úplne zrušené analógové televízne vysielanie, sa väčšina ľudí obrátila na poskytovateľov satelitnej televízie, akými sú u nás napr. Skylink, DIGI TV, Magio Sat či freeSAT. Na príjem satelitnej televízie je však potrebné aj nejaké to príslušenstvo, akými sú parabolická anténa, dekódovacia karta či práve satelitný prijímač, ktorému bude venovaný tento článok. Ak totižto hľadáte najvýhodnejší prijímač v pomere kvalita/cena, mám pre vás jeden tip – Amiko micro HD. O tom, aké (ne)výhody poskytuje, si môžete prečítať v nasledujúcej recenzii.

Všeobecné informácie o Amiko micro HD

Začnime teda základnými informáciami o Amiko micro HD. Ako som už spomínala, patrí k najlacnejším HD satelitným prijímačom, ktoré sú momentálne na trhu, avšak prekvapivo sa to nijak výraznejšie neprejavuje na jeho kvalite. Dokonca sa predáva v dvoch farebných prevedeniach – v čiernom a červeno-čiernom a tiež vo veľmi praktických rozmeroch (115x75x22 mm). Jeho súčasťou je jedna čítačka dekódovacích kariet, jeden USB 2.0 port, Ethernetový RJ 45 port (so sieťovým rozhraním 10/100 Mbps), HDMI konektor, sériové rozhranie jack-RS232 (3,5 mm), jack-3x cinch (1x video a 2x audio) a jeden IR konektor pre externý snímač pre diaľkové ovládanie.

Obsah balenia je milým prekvapením

Po tom, čo otvoríte krabicu, však nenájdete iba samotný satelitný prijímač Amiko micro HD, ale súčasťou balenia je tiež HDMI kábel, kábel pre sériové rozhranie jack-RS232, kábel pre AV out (jack-3x cinch), tiež externý napájací zdroj a IR snímač pre diaľkový ovládač, samotný diaľkový ovládač a dokonca aj batérie doň (AAA). Nesmie chýbať ani manuál v slovenskom, českom a anglickom jazyku. V podstate tak nebudete musieť k satelitnému prijímaču nič dokupovať navyše, čo sa pri kúpe iných typov satelitných prijímačov povedať nedá (takmer vždy totižto v balení buď chýbajú baterky, alebo káble a pod.)

Menšie vonkajšie chybičky krásy

amiko micro hd

Satelitný prijímač Amiko Micro HD

Ak by sme sa ešte pozreli na vonkajšie „chybičky krásy“, ktoré tento satelitný prijímač Amiko micro HD má, povedala by som, že by sa našli dve – prvou je, že samotný prijímač nemá žiaden displej, ani diódu (jeden z dôvodov, prečo je cena nižšia než u iných satelitných prijímačov). Avšak na to, aby sme vedeli, či je prijímač zapnutý alebo vypnutý nám poslúži externý IR snímač pre diaľkové ovládanie, na ktorom sa dióda nachádza. Ak je prijímač vypnutý, svieti samozrejme na červeno, avšak pre mňa je stále záhadou, prečo svieti na žlto (a nie zeleno), keď je prijímač zapnutý. Takisto menšou chybičkou krásy je aj to, že do čítačky dekódovacích kariet sa celá karta nezmestí a tak vždy trocha vyčnieva. To však skvelo vykompenzujú dve samolepiace príchytky nachádzajúce sa na spodku Amiko micro HD prijímača, vďaka ktorým ho budete môcť umiestniť tak, aby zostal „neviditeľný“.

Pokračovanie článku nájdete TU.