Kabelka na leto aj na zimu

Štandardný

Každá žena vlastní aspoň jednu kabelku, ktorá jej slúži na prenášanie potrebných vecí všade, kam sa pohne. Dámska kabelka vo všeobecnosti nie je najlacnejšia záležitosť a to najmä vtedy, keď žene záleží na kvalite a značke. Niektoré majú kabelky na každú príležitosť a ku každému páru topánok. Iné majú jednu alebo dve, ktoré ich sprevádzajú takmer všade a to po celý rok.

Trh ponúka neuveriteľné množstvo kabeliek, preto nájsť tú pravú by nemal byť veľký problém. Pri kúpe však nemyslite len na to či je kabelka pekná, ale aj na to, či má toľko úložného priestoru, koľko potrebujete a či je dostatočne praktická.

Univerzálne kabelky, vhodné na celoročné nosenie

Kabelka typu hobo, je kabelka strednej veľkosti s jedným popruhom a tvarom približne pripomína polmesiac. Kabelka sa často uzatvára zipsom a je určená na nosenie na pleci. Dokonale sa hodí k letným šatám, džínsom a svetríku. Či už si obujete topánky na podpätkoch alebo balerínky, určite nič nepokazíte s takýmto typom kabelky.

Kabelka na plece býva vybavená dlhým, zväčša nastaviteľným popruhom. Tento druh kabelky nájdete v rôznych veľkostiach, no asi najpraktickejšia je zlatá stredná cesta. Kabelka cez plece patrí u žien medzi najobľúbenejšie.

Tote je typ kabelky, ktorá má dva popruhy/rúčky. Ak sú kratšie, kabelka sa nosí v ruke. Ak sú naopak trochu dlhšie, môže sa nosiť aj na pleci. Často býva bez zapínania. Je praktická pri nakupovaní, aj do práce.

kabelka

Kabelka cez plece patrí u žien medzi najobľúbenejšie.

Farba a materiál

Farba kabelky je dôležitým aspektom. Kabelky tmavších farieb, teda čierna a hnedá sa viac používajú v zime. S letným oblečením totiž nepôsobia veľmi dobre. V lete by sa mali nosiť skôr kabelky biele alebo pastelové. Ak však potrebujete kabelku, ktorá by vám dobre slúžila po celý rok, siahnite po farbách ako béžová, zelená, červená alebo žltá.

Na materiále kabelky taktiež záleží. Niektoré sú drahšie, iné lacnejšie, niektoré vydržia dlhšie, iné kratšie. To, či si kúpite kabelku koženú, semišovú, plátennú alebo z iného materiálu závisí od vášho vkusu, potreby a rozpočtu.