Kabelky a peňaženky včera a dnes

Štandardný
kabelky

Rôzne typy kabeliek

Kabelky a peňaženky sprevádzajú ľudstvo už celé dlhé storočia v rôznych podobách a dalo by sa povedať, že kabelky a peňaženky mali v minulosti rovnakú funkciu a išlo v podstate o jeden produkt, ktorý zo začiatku nosili prevažne iba muži a až neskôr sa stali hodvábne zdobené kabelky módnym doplnkom urodzených dám.

Kabelky aj peňaženky majú pôvod v kožených kapsičkách, tzv. mešcoch, ktoré slúžili na uschovávanie peňazí, zlata, šperkov, ale aj rôznych medicínskych rastlín, semien či náboženských predmetov.

Prvé písomné zmienky o predchodcoch dnešných kabeliek pochádzajú už zo 14. – 15. storočia, ale môžeme predpokladať, že v určitej jednoduchej podobe sa tašky používali už aj dávno predtým.

Kabelky dnes…

kabelky

Každá žena chce mať doma aspoň jednu značkovú kabelku

V súčasnosti si to už bez tašiek a kabeliek ani nevieme predstaviť a stali sa súčasťou nášho každodenného života. Kabelky sú veľmi praktické a zároveň sú aj skvelým módnym doplnkom, ktorý je pre dámy lákavý najmä veľmi pestrým výberom množstva rôznych tvarov, farieb a materiálov, ktorý nám súčasný trh ponúka.

Kabelky si väčšinou vyberáme podľa vzhľadu a dizajnu, ale tiež podľa účelu použitia (napr. športová či biznis kabelka).

Dnes pre dámy platí „bez kabelky ani na krok“, sprevádzajú nás jednoducho všade, do práce, na nákupy, na stretnutia s priateľmi, na pláž, ale aj na mimoriadne slávnostné udalosti.

Na kvalite záleží!

Pravdepodobne v šatníku každej ženy by sme našli hneď niekoľko kúskov kabeliek a v niektorých šatníkoch možno dokonca aj celé kopy kabeliek všetkých farieb a štýlov. Ale pri výbere kabeliek záleží skôr na kvalite ako na kvantite, preto sa radšej rozhodnite pre niekoľko naozaj kvalitných a nadčasových kúskov ako pre veľké množstvo nekvalitných a lacných kabeliek, ktoré sa k peknému outfitu vôbec nehodia. Zabudnite tiež na napodobeniny kabeliek prestížnych značiek a ak je originál takejto kabelky nad vaše finančné možnosti, tak bude lepšou voľbou pekná, kvalitná kožená kabelka aj keď bez loga prestížnej značky.