Kanárske ostrovy prekvapia sopečným pôvodom

Štandardný

Španielsko je pre dovolenkárov zemou zasľúbenou. Nielenže ponúka ideálne teploty na pobyt pri mori, ale aj prekrásnu architektúru, neskoré nočné zábavy a skvelé jedlo. To najlepšie na tejto krajine sú jeho ostrovy, ktoré sa vyznačujú prekrásnymi plážami a nedotknutými zákutiami plnými fauny a flóry. Pokiaľ túžite zažiť niečo netradičné, určite obráťte svoju pozornosť na Kanárske ostrovy. Tie sa nachádzajú v Atlantickom oceáne neďaleko pobrežia Afriky. Súostrovie je známe pre ostrovy ako Tenerife, Gran Canaria a Lanzarote.

kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy sú ideálnou destináciou.

Kanárske ostrovy zahalené sopečným pôvodom 

Pre Kanárske ostrovy je typické, že sú sopečného pôvodu. Môžete sa tak pri návšteve tešiť na špecifickú sopečnú krajinu. Nachádzajú sa tu suché, teplé klimatické podmienky a fúka tu vietor. Z toho dôvodu sú ostrovy vyhľadávané windsurfermi, pre ktorých sú pobrežia Kanárskych ostrovov doslova rajom na Zemi! Flóra je veľmi pestrá, nechýbajú tu ani typické palmové oázy a piesočnaté duny. Špecifický pre pláže je čierny piesok. Pre windsurfistov je najlepšia pláž pri mestečku El Médano, kde neustále vanú vetry a pekné vysoké vlny. Máte radi turistiku? Určite by ste mali navštíviť najvyššiu horu Španielska a zároveň tretí najväčší vulkán na svete Pico del Teide. Nemusíte sa báť, sopka nie je činná.

kanárske ostrovy

Sopečné pláže sú pre Kanárske ostrovy typické.

Množstvo zábavných aktivít na čarovnom súostroví 

Pokiaľ vyrážate na dovolenky pri mori už so svojimi rodinami a deťmi, zamerajte sa na trávenie času na miestach, kde si to zamilujú. Aquapark u mesta Costa Adeje je zdrojom množstva atrakcií, kde sa deti vybláznia v umelých vlnách. Loro Parque je botanicko-zoologická záhrada, kde môžete zažiť na vlastné oči show s delfínmi, tuleňmi, kosatkami a papagájmi. Okrem iného tu nájdete aj najväčší výbeh pre tučniakov na svete. Pred výberom destinácie berte na zreteľ fakt, že sever je vlhký, úrodný a pestuje sa tu vo veľkom víno. Juh je horúci, vyprahnutý a posiaty kameňmi. Želáme vám príjemný pobyt na krásnych Kanárskych ostrovoch.