Kapverdy v objatí Atlantického oceánu

Štandardný

Afrika je lákavým miestom pre uskutočnenie exotickej letnej dovolenky. Jej krásy v blízkosti rovníka sú dôvodom prečo ľudia hľadajú ubytovanie a vyberajú si tie najzaujímavejšie destinácie na potulkách čiernym kontinentom. Samostatnou kapitolou sú Kapverdy, ktoré sa skladajú z desiatich rôznych ostrovov. Nachádzajú sa na západnom africkom pobreží v objatí Atlantického oceánu a tvoria tak najzápadnejší bod kontinentálnej Afriky. Kapverdy sú republikou, ktoré v minulosti patrili Portugalsku. Preto niet divu, že sa tu bez problémov dohovoríte po portugalsky. Samozrejme domáci reagujú aj na angličtinu, preto sa nemusíte báť. Pokiaľ sú vaše jazykové zručnosti viac menej len materinského charakteru, tak uprednostnite cestovnú kanceláriu a služby prítomného delegáta.

kapverdy

Kapverdy majú vhodné podmienky pre vodné športy.

Na Kapverdy po celý rok

Táto bývalá portugalská kolónia je ideálnou voľbou pre tých, čo sa radi zahrejú na krásnych plážach počas zimných mesiacov. Teplota sa tu pohybuje medzi 22 a 26 stupňami celzia v priemere. Počasie tu praje turistom po celý čas. Ostrovy sú po väčšine roka pokropené dažďom len minimálne. Občas tu v zimných mesiacoch vzniknú aj malé piesočné búrky.  Kapverdy sú príťažlivé najmä pre krásne piesočnaté pláže a teplé more. Na svoje si prídu aj akčnejšie typy, ktoré majú radi windsurfing a potápanie. Ostrovy dobre vplývajú na návštevníkov, ktorí žijú v zhone a uprostred veľkých miest. Kapverdy sa nachádzajú ďaleko od civilizácie, čo je zárukou odpočinku a relaxu.

kapverdy

Kapverdy sú rajom na zemi.

Vyberte si spomedzi ostrovov

Kapverdy sa skladajú z deviatich ostrovov. Preto je pred výberom vhodné zvážiť, na ktorý sa so svojim partnerom, priateľmi alebo rodinou s deťmi vyberiete. Medzi top ostrovy patria Sal a Boa Vista. Na Boa Vista sa nachádza jedna z najkrajších pláží sveta, ktorou je Santa Monica. Jej dĺžka 18 kilometrov je istotou toho, že si nájdete svoj kúsoček, kde vás nikto nebude svojou prítomnosťou vyrušovať pri dokonalom dovolenkovom relaxe. Kapverdy sú znamenité pre svoj mix africkej, portugalskej a brazílskej kultúry, ktorú môžete zažiť na vlastnej koži počas karnevalu Mindelo, ktoré sa každoročne vo februári koná na ostrove Sao Vincente. Exotika, divokosť a zároveň relax. Také sú Kapverdy.