Kapverdy – vitajte v raji!

Štandardný

Ešte stále ste sa nerozhodli, kde strávite tohtoročnú letnú dovolenku? Ak si zo širokej ponuky neviete vybrať, poradím vám skutočný raj na zemi – Kapverdy. Kapverdské ostrovy sú čarovné a okamžite si ich zamilujete. Čaká tu na vás priezračne čisté more, rozpávkové pláže s jemným bielym pieskom, príjemné počasie, ale aj panenská príroda, večne usmiaty ľudia a mnoho iného. Kapverdy na nachádzajú v Atlantickom oceáne takmer 500 kilometrov od pobrežia Afriky. Tvorí ich desať väčších a osem menších ostrovov sopečného pôvodu. Dovolenka na Kapverdách bude rozhodne patriť k vašim najobľúbenejším a to aj pre tunajšie počasie. Slnko tu totiž svieti až neuveriteľných 360 dní v roku a teploty sa pohybujú okolo príjemných 25 až 30 stupňov.

Kapverdy

Hotel na ostrove Boa Vista.

Kapverdy ponúkajú súkromie!

Čo môže byť lepšie ako tráviť celý deň na nádhernej pláži niekde pod palmou? Nohy mať zaborené v jemnom a horúcom bielom piesku a len tak oddychovať? Teraz si možno poviete, že to sa dá robiť na každej dovolenke pri mori, no nie je to celkom tak. Kapverdy vám totiž okrem iného ponúkajú aj súkromie a to na dovolenke v Bulharsku či Chorvátsku len ťažko zažijete. Pláže sú doslova preplnené ľuďmi a nájsť si pár centimetrov voľného miesta je častokrát dosť ťažké. Výhodou Kapverd je to, že ešte nie sú tak narušené turizmom a preto si na plážach užijete takmer dokonalé súkromie a vaša dovolenka tak bude skutočným relaxom. Žiadny turisti, žiadny ruch – iba vy, slnko, pláž a šum mora.

Kapverdy

Úchvatná pláž na ostrove Sal.

Kapverdy – čo treba vidieť?

Vaša prvá zastávka na dovolenke v Kapverdách by mala byť rozhodne na ostrove Santiago, kde sa zároveň nachádza aj hlavné mesto Kapverd – Praia. Santiago je zo všetkých ostrovov najväčší a žije na ňom aj väčšina populácie národa, no rovnako zaujímavé sú aj iné ostrovy ako napríklad Sal, Maio, Fogo, Brava, Santa Luzia, Sao Vicente, Santo Antao či nádherná Boa Vista. Milovníci turizmu si Kapverdy určite zamilujú, pretože príroda je na niektorých miestach takmer nedotknutá a bujná tropická vegetácia s pohoriami a nádherným výhľadom si okamžite získa každé srdce. Užiť si môžete aj rôzne vodné športy, pod hladinou na vás čaká úchvatný podmorský svet, ochutnať môžete aj chutnú miestnu kuchyňu alebo sa len tak vyvaľovať na pláži a sledovať západ slnka. Tak baľte kufor a vydajte sa na dovolenku vašich snov!