Keď aktívny pobyt, tak dovolenka Kapverdy

Štandardný

Vitajte na Kapverdách. V rozprávkovej krajine, kde nájdete jedny z najkrajších pláží na svete. Okrem toho rozmanitú prírodu a fascinujúce kultúrne bohatstvo, ktoré je jedinečným spojením dvoch kultúr. Skladá sa z európskej a z africkej časti. Miestne obyvateľstvo žije typickým bezstarostným neuponáhľaným spôsobom života tak, ako je tomu v južných teplých krajinách ako Španielsko, Grécko, alebo Taliansko. Priateľská povaha je zaručená, ak sa stratíte, radi vás nasmerujú správnym smerom, a to s úprimným úsmevom na tvári. Takejto atmosfére podľahne každý, kto hľadá ideálny relax pri mori. Dovolenka Kapverdy je tá pravá dovolenka.

dovolenka Kapverdy

Kapverdská pláž

Dovolenka Kapverdy miestom pre prechádzky, aj pre surferov

Akúkoľvek povahu máte, prídete si na svoje. Dovolenka Kapverdy ponúka možnosti, ktoré vyhovuje čo najširšiemu spektru turistov. Tak, ako si tu môžete vychutnať prechádzky po siahodlhých plážach, rovnako si užijete takzvaný kite-surfing. Jedná sa o typické surfovanie po vode s tým rozdielom, že sa rukami držíte vetrom poháňaný vlečný drak, ktorý je hybnou silou jazdca. Milujete prírodu? Cez leto vás potešia obrovské liahne korytnačiek Karet obyčajných. Kapverdské ostrovy tvorí dovedna deväť ostrovov. Každý z nich má osobitné čaro, preto ak sa na Kapverdy vydáte, nezostávajte len na jednom mieste.

dovolenka Kapverdy

Kapverdy – ostrov Sal

9 ostrovov, 9 rôznych svetov

Diverzita je presne to, čo robí z tejto destinácie jedinečné miesto. Na výber máte spomedzi deviatich ostrovov, ktoré majú svoje vlastné špecifiká. Ostrov Fogo je známy pre svoju naďalej aktívnu sopečnú činnosť. São Vicente je karnevalovým ostrovom, ktorý je vhodný pre každého horkokrvného milovníka karnevalov. Zeleňou poteší Santo Antão. Ostrov je považovaný vďaka svojim prírodným krásam za najkrajší ostrov celého súostrovia.
Počas leta budete čeliť extrémnym teplotám, ktoré dosahujú až 38 stupňov celzia. Vďaka tomu však budete mať vyhriate more približne na 23-24 stupňoch, čo je určite veľmi príjemné. Pokiaľ chcete vyraziť za vodnými športami, vyrazte počas zimy. Vtedy sú na Kapverdách ideálne poveternostné podmienky. Či už dovolenkujete aktívne alebo oddychujete, Kapverdy si zamilujete.