Univerzálne komody: Do spálne či do obývačky, stále štýlové a praktické!

Štandardný

Komody sú asi najbežnejším druhom nábytku v domácnosti a to hlavne pre ich univerzálnosť, pretože sa dajú použiť na odkladanie rôznych vecí a umiestniť ich môžete kdekoľvek sa vám v danom momente zapáči. Je to skutočne praktický  a funkčný kus nábytku, ktorý zároveň skrášli akýkoľvek priestor. V ponuke obchodov nájdete komody rôznych štýlov, veľkostí, materiálov aj cien, preto si treba vopred ujasniť, na aký účel budete komodu potrebovať. Ďalej by ste mali sledovať rozmery, koľko ste ochotní do nej investovať a vybrať taký dizajn, aby svojim vzhľadom dokonale zapadla do prostredia danej miestnosti.

komody

Komody ponúkajú veľa priestoru, ktorý sa hodí v každej izbe. Navyše ak zladíte skrinku so zvyškom nábytku, vytvoríte útulný priestor.

Komody – drevo či lamino?

Predávajú sa v rôznych prevedeniach, a to buď ako šuflíkové, ktoré sú zároveň aj najpredávanejšie alebo kombinované. Kombinované komody majú okrem šuflíkov aj dvierka resp. skrinky, vďaka čomu sú variabilnejšie pokiaľ ide o usporiadanie vecí. Je len na vás, ktorý typ  uprednostníte. Rovnako aj výber materiálu je na vašich osobných preferenciách. Myslite na to, že medzi najkvalitnejšie patria kúsky vyrobené z masívneho dreva alebo kvalitnej laminovanej drevotriesky – tzv. lamina. Drevo je náročnejšie na údržbu a cenovo náročnejšie, no je stabilné, pevné, odolné, krásne vonia a má zaujímavý vzhľad. Lamino je cenovo dostupnejšie, ľahko sa udržiava a vyberať si môžete zo širokej škály odtieňov, vďaka čomu si komodu ľahko zladíte aj existujúci nábytok.

komody

Drevené komody sú zložitejšie na údržbu, no sú veľmi pekné a pevné. Takýto nábytok s vami ostane dlhšiu dobu.

Komody – ani malá, ani veľká

Jedným z najdôležitejších parametrov, ktorý treba pri výbere komody zvážiť, je jej veľkosť. To, aká veľká bude vaša komoda, záleží najmä na veľkosti priestoru, kde bude umiestnená. Zvážiť treba aj to, pre aký účel ju budete využívať. Dobre si premerajte priestor, kde plánujete komodu dať a okrem výšky a šírky komody nezabúdajte zmerať aj jej hĺbku. Komoda by nemala byť ani príliš malá, no ani priveľká, pretože by mohla narúšať harmóniu celého priestoru a to samozrejme nechceme. Kúpeľnu, kuchyňu či obývačku ľahko premení na miesto, kde sa toho zmestí viacej a pritom nezaberiete príliš veľa miesta samotným nábytkom. Nakoniec nezabúdajte ani na jej dizajn, veď vzhľad a štýl je to, čo nás zaujme hneď na prvý pohľad. Snažte sa preto, aby bola niečím zaujímava a originálna – jednoducho unikát.