Kompresné prádlo – žiadne placebo!

Štandardný

Na trhu sa dnes stále častejšie objavuje tzv. kompresné prádlo, no nie všetci vedia, na čo je takéto oblečenie určené. Aké sú jeho výhody? Nie je to len ďalšia „vychytávka“ o ktorej sa veľa hovorí, no málo splní? Za seba môžem povedať, že hoci som bola na začiatku skeptická, dnes už na kompresné prádlo nedám dopustiť. Osobne ho používam pri behaní, no využíva sa aj v zdravotníctve, napríklad pri problémoch s kŕčovými žilami či pri boji s nežiaducou celulitídou. Kompresné prádlo používajú aj vrcholoví športovci, no vďaka obrovskej (a zaslúženej) popularite, si ho dnes môžete kúpiť v každom dobrom obchode s oblečením – najmä tým športovým.

Kompresné oblečenie vie predlžit výdrž a urýchliť regeneráciu

Kompresné oblečenie vie predlžiť výdrž a urýchliť regeneráciu

Kompresné prádlo a jeho účinky

Vedeli ste napríklad, že kompresné prádlo je účinné aj pri chudnutí. Ide o to, že „kompresáky“pri cvičení sťahuje svaly, čím zlepšuje ich prekrvenie a cvičenie je tak omnoho efektívnejšie než bez neho. Okrem toho udržuje svaly v teple, urýchľuje ich regeneráciu a odvádza nežiaducu vlhkosť preč od tela, vďaka čomu udrží telo v suchu. „Kompresáky“ navyše dokáže zvýšiť športový výkon a výrazne znižuje riziko svalového zranenia pri športe. Výhod, ktoré kompresné oblečenie prináša je naozaj veľa, no najlepšie je, ak sa o nich presvedčíte na vlastnom tele. Môžete si byť ale istí, že ak ho raz vyskúšate, žiadne iné oblečenie už nebude dosť dobré.

Kompresné prádlo pre mužov

Kompresné prádlo pre mužov

Kompresné prádlo proti obezite

Kompresné prádlo využívajú aj ľudia s obezitou či nepeknou celulitídou, pretože podporuje odvod tukov z problémových partií tela a napomáha pri chudnutí. Obzvlášť vhodné je pre ľudí s hruškovitou postavou. Medzi najväčšie výhody však patrí to, že kompresné prádlo má anticelulitídne účinky a zároveň vyhladzuje pokožku a zabraňuje jej ochabovaniu – jednoducho ideálne prádlo najmä pre večne nespokojné ženy. Samozrejme, nefunguje to tak, že si kompresné prádlo oblečiete a vaša postava sa zázračne zmení. Žiadne zázraky sa nedejú len tak a hneď, no ak budete kompresné prádlo nosiť pri športovaní, výsledky budú omnoho viditeľnejšie.