Konferenčné stolíky – 3 tipy na vlastné „hand-made“ stolíky

Štandardný

V oblasti zariaďovania bytov a domov sa v poslednej dobe čoraz viac presadzuje trend tzv. upcyklovaného (alebo aj recyklovaného) nábytku. Ide o vcelku zaujímavý nápad, ako zužitkovať veci, ktoré sa nám na prvý pohľad zdajú ako nepoužiteľné, a nebyť kreatívnych ľudí s obrovskou dávkou fantázie, pravdepodobne by skončili na skládke odpadu. Ľudia, ktorí však podľahli tomuto novému módnemu trendu z oblasti bývania, sa snažia vdýchnuť starým veciam nový život. Práve vďaka tomu vznikajú originálne a jedinečné kúsky, ktoré nezoženiete v žiadnom bežnom obchode. Dnes sa však v našom článku zameriame na upcyklovanie konkrétneho kusu nábytku a tým sú konferenčné stolíky.konferenčný stolík

Konferenčné stolíky z drevenej palety

Najčastejším spôsobom, ako vznikajú re-dizajnové konferenčné stolíky je použitie drevenej palety. Ide o najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako si vytvoriť nový konferenčný stolík presne podľa vašich predstáv, hlavne čo sa týka jeho veľkosti alebo farieb. Stačí vám jedna drevená paleta, ktorú pekne opracujete a nafarbíte, či už hnedou farbou, aby si zachovala svoj prirodzený drevený vzhľad alebo môžete využiť aj momentálne veľmi obľúbené žiarivé farby, akými sú najmä žltá alebo oranžová, tak aby dokonale zapadli do dizajnu vášho interiéru. Pre tých zručnejších je tu aj možnosť namontovať k palete kolieska pre lepšiu manipuláciu (mobilný nábytok sa tiež stáva veľmi populárnym) alebo na jej vrch pripevniť sklenenú tabuľu pre ešte krajší vzhľad.

Ako môžu poslúžiť staré skrinky?

konferenčný stolíkNašli ste pri upratovaní na povale staré skrinky, ktoré už neviete ako využiť? Možno práve tie môžu slúžiť na to, aby ste si vytvorili nové originálne „hand-made“ konferenčné stolíky do vašej obývačky. Stačí ich rovnako ako palety pekne opracovať, oživiť novým náterom, poprípade k nim dorobiť nožičky a potom už iba umiestniť do obývačky. Malý tip navyše: Najlepšie je, ak vyberiete skrinky, ktoré majú vo svojich dvierkach sklenenú výplň.

Drevené debničky ako konferenčné stolíky

Rovnako ako aj pri nočných stolíkoch, aj pri konferenčných stolíkoch sa dá využiť obyčajná drevená debnička, ktorej stačí vymyslieť nejaký nápaditý dizajn, poprípade k nej tiež prirobiť kolieska alebo malé nožičky a vytvoriť tak ďalší nový a zaujímavý kúsok k vášmu nábytku.