Konferenčné stolíky

Štandardný

Obývačka je jednou z najdôležitejších miestností vo vašom dome a preto by ste si na jej zariadení a dekorovaní mali dať veľmi záležať. Nielen že v nej trávite denne celé hodiny, no prijímate v nej aj hostí a tak by mala plniť reprezentatívny dojem a zároveň by mala byť aj pekná a pohodlná. Dominantou každej obývačky je v dnešnej dobe sedačka, no netreba zabúdať aj na ostatný nábytok, ktorý v nej hrá nezameniteľnú úlohu. Napríklad také konferenčné stolíky. Viete si predstaviť obývačku bez konferenčného stola? Asi nie! Stále by ste mali pocit, že tej miestnosti niečo chýba a nech by už bola celá obývačka zariadená v tom najhonosnejšom štýle, bez stolíka by bola neúplná. Konferenčný stôl ju dopĺňa.

Konferenčné stolíky – aby to ladilo

Dnes už na trhu nájdete obrovské množstvo konferenčných stolíkov v rôznych štýloch, prevedeniach či materiáloch. Výber toho pravého stolíka je v podstate na vašich vlastných preferenciách, no určite by ste sa mali snažiť zladiť ho s ostatným zariadením v obývacej izbe. Určite nekombinujte príliš veľa odtieňov na nábytku, aby to nepôsobilo chaoticky a nevkusne. Niekedy totiž stačí naozaj málo a aj ten najlepší zámer môže skončiť úplným fiaskom. Konferenčné stolíky si môžete vybrať v prírodných farbách, ale aj v imitácii dreva, ktorá je veľmi populárna. Snažte sa vyhnúť príliš výrazným farbám – tie by sa vám po čase mohli opozerať a omrzieť. Hlavne nezabúdajte, že konferenčný stôl má byť pekný, no predovšetkým by mal plniť svoj účel.

konferencne-stoliky

Konferenčné stolíky patria k základnej výbave obývačky

Ako vybrať konferenčné stolíky?

Výber konferenčného stolíka nie je vždy taký ľahký, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Kedysi to bolo omnoho ľahšie, pretože sa kupoval ako set s obývacou stenou, no dnes je už všetko inak. Módnym hitom je sektorový nábytok, čo v skratke znamená, že si svoj nábytok kupujete každý zvlášť. Otvárajú sa tak úplne iné možnosti pri zariaďovaní interiéru, čo ocenia najmä kreatívni ľudia s bohatou fantáziou. Konferenčné stolíky vyberajte v prvom rade podľa veľkosti, dôležitá je hlavne výška sedenia. Odkladacia časť by mala byť vo výške kolien pri sedení – vďaka tomu pohodlne dosiahnete na uložené veci, či šálku kávy položenú na stolíku. Optimálna výška pre konferenčný stôl je medzi 35cm – 45cm.

Z čoho sa konferenčné stolíky vyrábajú?

Konferenčné stolíky sa vyrábajú z rôznych materiálov, pričom najčastejšie je to drevený masív, lamino, sklo, kov či MDF. Často krát sa tieto materiály kombinujú, čím vznikne napríklad drevený stolík so sklenenou vrchnou doskou alebo kovový konferenčný stôl s masívnou drevenou doskou navrchu. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek materiál či ich kombináciu, na prvom mieste by pre vás mala byť jeho kvalita. Pokiaľ hľadáte naozaj odolný stolík určite voľte masív alebo aj kov. Kov síce nevyhovuje každému kvôli jeho chladnému vzhľadu, no svoje nezameniteľné miesto má v modernom interiéri, kde nádherne vynikne. Ak ale hľadáte niečo cenovo dostupné, siahnite po lamine či MDF. Ich výhodou je aj široká škála odtieňov, vďaka čomu si svoj konferenčný stolík ľahko zladíte s ostatným nábytkom v interiéri.

konferencne-stoliky-3

Klasický konferenčný stolík

Konferenčné stolíky a dizajn

Dizajn je to prvé čo vás na konferenčnom stolíku upúta. Prečo aj nie? Veď každý z nás chce, aby jeho konferenčný stôl okrem praktickej stránky spĺňal aj tú estetickú. Rovnako ako sedačka aj stolík by mal byť zaujímavý a mala by si ho vaša návšteva hneď všimnúť. Konferenčné stolíky nemusia byť len nudné štvorce či obdĺžniky, ale aj atypická truhlica či stolík nevšedných tvarov, ktorý bude neprehliadnuteľný. V zásade však platí pravidlo, že výrazná by mala byť buď sedačka alebo konferenčný stolík – nikdy nie oboje. Ak je vašou voľbou výstredná sedacia súprava, dolaďte ju jednoduchým stolíkom a naopak. Priveľa výrazných prvkov v interiéri môže mať opačný efekt a celkový dojem bude chaotický.

Kvalitné konferenčné stolíky od DREVONY

Konferenčný stôl je nenahraditeľnou súčasťou každej obývačky a jeho výberu treba venovať dostatok pozornosti, času a prieskumu. Poslúži vám na servírovanie drinkov a občerstvenia pre hostí, ako aj na odkladanie bežných vecí. Základom dobrého konferenčného stola je kvalitný materiál a my v DREVONE vám to všetko vieme garantovať. Naše konferenčné stolíky sú vyrobené z kvalitných laminovaných dosiek, vďaka čomu sú stolíky cenovo dostupné a zároveň dostatočne odolné. Konferenčné stolíky od DREVONY sú vyrábané na Slovensku a pre svoj moderný vzhľad sa hodia do akéhokoľvek interiéru.