Kontinentálne postele do luxusných spální

Štandardný
postele

Kontinentálne postele dodajú vašej spálni nádych luxusu

Luxusné súčasti spální sú tie, ktoré svojim majiteľom poskytnú maximálne pohodlie pre plnohodnotný spánok počas celej noci – aj takto by sa dali charakterizovať kontinentálne postele. Určené sú všetkým ľuďom, ktorí si uvedomujú, aké dôležité je mať zdravý spánok a neboja sa preto do svojho lôžka zainvestovať. Odporúčajú sa aj tým, ktorí trpia častými bolesťami chrbta alebo majú problémy s pohybovým aparátom (najmä teda starším ľuďom).

Kontinentálne postele nájdete hlavne v zahraničných hoteloch

Ja som sa s nimi stretla po prvý krát počas dovolenky v Egypte, ktorú sme strávili v istom päťhviezdičkovom hoteli. S obyčajnou manželskou posteľou, ktorú sme v tej dobe mali doma v spálni sa kontinentálne postele ani nedali porovnať. A tak sa po návrate z dovolenky začalo pátranie po tom, akú posteľ sme to mali k dispozícii v hoteli a čím bola tak výnimočná.

Výsledok bol prekvapujúci – kontinentálne postele, ktoré sú v zahraničí bežným produktom. Využívajú ich hlavne luxusné hotely, ale nájdete ich v ponuke takmer každého obchodu s nábytkom, takže nie sú žiadnou výnimkou ani v bežných domácnostiach. U nás sú len akousi novinkou, ktorá by sa dala pokojne označiť aj ako nedostatkový tovar na slovenskom trhu.

Čím sú tieto postele jedinečné?

Rám

Kontinentálne postele sa právom označujú aj ako vysoké postele, pretože ich výška je až 62 cm oproti bežným cca 50 cm. Ich konštrukcia sa skladá z pevného dreveného rámu, ktorý zaručuje dlhú životnosť, ale aj jej luxusný vzhľad, ktorý je ako stvorený pre interiéry zariadené v nadčasovom elegantnom štýle.

Matrace

Najväčšia výhoda, ktorú ponúkajú však spočíva v ich matracoch. Áno, hovorím o matracoch, nie o jednom matraci, ktorý je u nás štandardom. Kontinentálne postele sú totižto charakteristické tým, že obsahujú až tri rôzne matrace – spodný, nosný a vrchný matrac.

postele

Postele pre maximálny komfort

Spodný matrac postele je pružinový a stredne tvrdý, jeho úlohou je rovnomerne rozkladať tlak tela. Nosný matrac môže mať rôznu hrúbku, nikdy však nie menej ako 20 cm. Tvorený je pružinami uloženými v puzdrách (tzv. taštičkách). Vrchný matrac postele býva vyrobený z rôznych kvalitných materiálov, z ktorých si môžete vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Samozrejmosťou je aj snímateľný poťah.


Kontinentálne postele jednoducho ulahodia každému, kto si potrpí na kvalitu aj na jedinečný vzhľad…