Kožené sedačky – kvalita, ktorá prináša luxus a pohodlie

Štandardný
kožené sedačky

Kožené sedačky sú skvelým doplnkom každej modernej obývačky

Výber sedacej súpravy vôbec nie je jednoduchou záležitosťou a často musíme voliť kompromis medzi cenou, priestorovými možnosťami aj celkovým vzhľadom a materiálovým prevedením.

Každý má určitú predstavu o tom, čo sa mu páči. Niekto by kožené sedačky nemenil za nič na svete, iný dá radšej prednosť kvalitnému látkovému prevedeniu. Kožené sedačky sú symbolom pohodlia, elegancie a luxusu.

Výber koženej sedačky

Hrúbka a pravosť kože

Kožené sedačky však musia spĺňať aj určité kritériá, ako napr. dostatočná hrúbka či pravosť kože. Práve hrúbka kože často určuje aj samotnú kvalitu sedacej súpravy. Odporúčané minimum hrúbky kože je 1,5 mm a kožené sedačky s príliš tenkou kožou, ktorá nespĺňa ani túto hranicu, nie sú príliš dobrou voľbou, pretože po čase sa vďaka prirodzenej rozpínavosti koženého materiálu  môže stať, že tenká koža bude vyzerať ako vyťahaný pokrčený obrus.

Pravosť kože je tiež veľmi dôležitá, pretože žiadna imitácia kože nebude mať kvalitu a vlastnosti, pre ktoré sú také obľúbené práve kožené sedačky a to dokonca ani vtedy, keď bude na prvý pohľad vyzerať ako pravá.

Kožené sedačky podľa veľkosti priestorov

kožené sedačky

Aj vám sa páčia kožené sedačky?

Dôležitým faktorom pri výbere sedačky je však aj priestor, do ktorého chcete sedaciu súpravu kupovať. Podľa priestoru je potom vhodné voliť aj dispozičné umiestnenie a typ sedačky. Pre úzke obývačky sú dobrým riešením rohové sedacie súpravy. Pre menšie obývacie izby je lepšia kombinácia, kde je na jednej stene umiestnená dvoj či trojmiestna sedačka a do priestoru umiestnené ešte dve väčšie taburetky, ktoré sú súčasťou sedacej zostavy a v prípade potreby ich pripojením môžete sedenie rozšíriť. Ak je vaša obývačka dostatočne priestranná či napr. štvorcová, môžete do nej umiestniť klasické zoskupenie tzv. trojky, dvojky a jednotky (3+2+1 – sedačka trojmiestna, dvojmiestna a kreslo), alebo dokonca aj tri dvojky prípadne tri trojky, ktoré rozmiestnite do tvaru písmena C.

Ak sa teda práve rozhodujete o kúpe novej sedacej súpravy, najlepšie bude nechať si odborne poradiť priamo u predajcu, ktorý vám určite čo najlepšie odporučí kvalitné kožené sedačky.